Wpis z mikrobloga

Pytanie, bo ja zawsze blok i nie interesowalem sie tym nigdy - czy byla kiedykolwiek jakakolwiek kampania o tym jak palic w piecu by nie walilo nieudaym konklawe? W sensie, jak wchodzila segregacja smieci to na wejsciu do klatki wisialy [i czesto dalej wisza] instrukcje co gdzie wrzucac. Bylo cos podobnego z paleniem od gory?
  • Odpowiedz
Bylo cos podobnego z paleniem od gory?


@DryfWiatrowZachodnich: nic takiego nie było. Prawie wszystko w temacie robi czysteogrzewanie.pl który to portalik istnieje od 2013 a którego jestem autorem. Wcześniej, od 2008, rzecz była rozpowszechniana tylko po forach budowlanych.

Wielokrotnie na różne sposoby naciskałem tu i tam, aby takie działania edukacyjne zostały podjęte. Wszyscy mają na to #!$%@?: branża od wungla, od kotłów, politycy różnych szczebli. Natomiast zieloni działacze smogowi aktywnie ryją, aby przypadkiem takiej kampanii nie było. Także w cyrku się
  • Odpowiedz
@iwunio: Czarny dym ze śmieci xD To chyba cały piec zaj... oponami do stara, normalna butelka czy reklamówka spalona w wysokiej temperaturze daje minimalne ilości dymu, co nie znaczy, że można palić śmieci.
  • Odpowiedz
#!$%@?ło się w głowach ludziom od tego internetu, żeby wylatywał czarny dym z komina nie potrzeba palić plastikami ani śmieciami


@ciasteczkowy_otwur:
To nie o czarny dym chodzi, tylko wali palonym plastikiem. Już na początku września czułem jak pracowałem na dachu jednego z przedsiębiorstw na ul. Wincentego Pola.
  • Odpowiedz
moim zdaniem śmieci rzadko dają czarny dym, raczej taki sino-żółty

@hellfirehe: Sino-zółty to węgiel palony bardzo mocno przy rozpalaniu, często od spodu, ale zawsze to się wiąże z rozpalaniem. Śmieci, plastiki dają czarny dym i jest go znacznie mniej.
  • Odpowiedz