Wpis z mikrobloga

Jadę niedługo do Londynu. Wiem, że jest tam coś takiego jak Oyster Card. Zainstalowałem sobie appkę do tego i okazało się, że mogę sobie tam podłączyć fizyczną kartę oyster albo zwykłą kartę płatniczą (podłączyłem Revolta).

Czy jest różnica między tymi kartami? Opłaca się wyrobić zwykłą kartę Oyster? Czy na zwykłej karcie płatniczej jakoś inaczej zlicza maksymalne dzienne wydatki?

Będę tam pt - pon.

#podroze #uk #london #londyn #zagranico #pytanie
  • 10
@dwayne-johnson zorientuj się czy apka posiada cap (maksymalny limit wydatków) - płacąc za przejazdy fizyczną oysterką za cały dzień jeżdżenia zapłacisz w zależności od strefy max £8, płacąc kartą płatniczą na bramkach nie masz limitu. Nie wiem czy to działa też z appką.
@dwayne-johnson z revoluta lepiej bo dla oyster nie działa tygodniowy lejek (maksymalna kwota którą zapłacisz w ciągu tygodnia, tzw 'cap') no i musiałbyś oyster wyrobić i zapłacić za nią £5 depozytu.
Poza tymi dwoma rzeczami nie ma więcej różnic między karta zbliżeniowa a oyster

Ps z tego co pamiętam jak zapłacisz za metro revolutem to zablokuje Ci kwotę na karcie ale ściągnie dopiero na koniec dnia jak podliczy wszystkie przejazdy i porówna
@dwayne-johnson: oysterki nie wyrabiasz, trzeba ja po prostu kupić. MOzna ją dostać w każdym sklepie w zasadzie. Ponoć opłata jest zwrotna, ale ja zawsze gubiłem oysterki i nigdy nie dane mi było uświadczyć takiego procesu.

Co do kasy, to na oyserkę możesz sobie kupować bilety okresowe (które nie zawsze wychodzą taniej niż płacenie za pojedyncze przejazdy, także to sobie trzeba obczaić czym, gdzie i ile będziesz jeździł), ale pod względem opłaty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dwayne-johnson: oysterki nie wyrabiasz, trzeba ja po prostu kupić. MOzna ją dostać w każdym sklepie w zasadzie. Ponoć opłata jest zwrotna, ale ja zawsze gubiłem oysterki i nigdy nie dane mi było uświadczyć takiego procesu.


@BluesBeast: Opłata jest jak najbardziej zwrotna, można zrobić w automacie na stacji, przerabiałem to dwukrotnie.