Wpis z mikrobloga

Na wstępie chcę zaznaczyć, że nie gram i nie znam świata wh40k. Niedawno zacząłem czytać herezję horusa. Przeszedłem pierwsze 3 tomy po polsku - czyli początek historii jak chaos skorumpował horusa. Przyczytałem lot eisenstaina po angielsku (o gwardii smierci) i teraz czytam fulgrima, też po angielsku.

Właśnie zajrzałem na angielską wiki i widzę, że samej herezji jest ponad 50 tomów. Czytanie tego wszystkiego mija się z celem, w szczególności po angielsku wolno to idzie, a zauważyłem, że lot eisenstaina i fulgrim to nie jest dalsza część historii, tylko okres czasu mniej więcej z 2-3 tomu herezji z perpsektywy innych legionów.

Mimo że mam koło 30% fulgrima przeczytanego, już czuje, że wiem jak fulgrim zostanie przeciągnięty na stronę chaosu, bo spotkał się z ferrusem manusem, zdobył miecz z "magicznej światyni" i wkurzył się na ferrusa, odrzucając jego fire sword i zastępując go tym światynnym. Czuje, że to jest drobne pęknięcie które wykorzysta chaos i skorumpuje fulgrima. Ogólnie fajnie się czyta, ale wolałbym jednak poświęcić czas na coś ważniejszego.

Mnie interesuje chronologicznie historia, ta najważniejsza część, co było dalej po układzie istvan, gdzie horus pozabijał swoich niewygodnych astartes. Coś kojarzę, że miał zamiar atakować imperatora.

Do którego tomu powinienem przeskoczyć żeby czytać dalszą część historii?

#warhammer40k #warhammer30k #warhammer #ksiazki #literatura #fantasy #scifi
  • 9
@nielegalny_imigrant: oblężenie Terry dopiero wychodzi, trzeci Tom preorder za tydzień z 7. Więc poczekasz z dwa lata ma zakończenie. Więc czytaj całość, bo oprócz pierwszych tomów i właśnie tych wydawanych tp w większość wątków jest rozciagnieta na różne
@nielegalny_imigrant: A jak Ci powiem, że dalszą część opowieści Fulgrima poznasz dopiero w 20 tomie "The Primarchs" w pierwszym opowiadaniu, to dopiero czacha paruje. Ja osobiście przeczytałem już prawie wszystko z HH co wyszło u nas, trzeba to lubić. Zawsze możesz czytać po ang Siege Of Terra i nie ogarniać niczego, żadnych odniesień do wydarzeń z ponad 50 książek.

Imperator a raczej 1 bezpośrednia rozmowa z nim to 6 tom HH.
Imperator a raczej 1 bezpośrednia rozmowa z nim to 6 tom HH.


@Chemical_Brother: descent of angels? Na wiki czytałem, że w z takich głównych starć w herezji, to jest walka horusa z krwawymi aniołami, a potem horus napada na terrę. Jeżeli tak, to czy descent of angels to jest ta walka z krwawymi aniołami? Pytam ze względu na tytuł książki.

Jeżeli nie, to mógłbyś wskazać w jakich książkach toczą się te
@Chemical_Brother: cholera jasna, trochę się zdołowałem, tak bardzo mi się początek herezji spodobał, ale jak myślę o tym całym materiale i czasie potrzebnym do przeczytania chociaż części, to nie wiem czy sobie nie odpuszczę wh40k, zwłaszcza że graczem nie jestem :(

Może gdybym dorwał wszystkie książki po polsku to bym jeszcze dał radę się prześlizgnąć przez większość z nich, ale czytanie tego wszystkiego po angielsku zajęłoby mi cholera jasna lata :/
@nielegalny_imigrant: Szczerze Duchy Gaunta to coś, co zadowoli tylko hardkorowym fanów universum/figurek, bo to takie kibelkowe czytadło, bez żadnej większej głębi. Praktycznie same opisy #!$%@? imperialnych z chaosem. Mimo iż pisane przez Abnetta, mojego ulubieńca ze stajni black library to stwierdzam, że seria jest wątła. Co do Herezji u nas wyszło już bardzo dużo fajnych części jak chociażby "Potępieńcy" - jest tu sporo smaczków, akcja dzieje się na Terrze 30 milenium,