Wpis z mikrobloga

#xiaomi
#yihome
#kamery
#kameryip
#monitoring

Witam, od kilku miesięcy posiadam kamerkę YI Outdoor jest ona zainstalowana koło domu u rodziców. Ja mam podgląd na aplikacji w komputerze i na telefonie.

Problem polega na tym że co jakiś czas kamera znika z programu, tak jakby ktoś usunął ją z aplikacji. Muszę jechać 230 km, zdjąć kamerę, rozkręcić, zresetować (guzik jest obok gniazda SD) i od nowa dodać do programu oraz połączyć z WiFi. Zawsze gdy zajeżdżam kamera świeci na pomarańczowo a nie niebiesko czyli nie ma połączenia z WiFi.



Miał ktoś podobny problem ?

Albo czy instalował ktoś shackowaną wersje oprogramowania np yihackv4v0.2.0yioutdoor ?





Dzięki.
  • 3
@Baron_Szajba kamera i wifi.. To nie ma prawa działać dobrze ( ͡º ͜ʖ͡º) sprawdź na acces poincie parametry sygnału jak się kamera już do niego podepnie.byc może zasięg słaby i zrywa,lub inne zakłócenia.
Dałbym dla tej kamerki osobny Access point i żeby tylko z nim się łączyła. AP powinien być w miarę blisko. Aa no i AP mam na myśli takiego co się przewodowo podpina do sieci,
@Baron_Szajba: Najlepiej kamera IP PoE + switch zarządzalny, dostęp do sieci po VPN. Jak się coś powiesi to resetujesz zdalnie wyłączając port. Jak się switch powiesi to mama odłączy i włączy opisany kabelek z gniazdka. Wifi to chyba kiepski pomysł.