Wpis z mikrobloga

Według mnie facet ma rację. A wy jak sądzicie? Czym dla was jest "ustatkowanie" ? Bo dla mnie ktoś kto nie planował bachora a wpadł to powinien doczytać znaczenie tego słowa. Czy osoba musząca NAGLE diametralnie zmienić nawyki, rezygnować z hobby, ograniczyć wydatki na przyjemności, czy szukać niespodziewanie lepiej płatnej pracy lub pakować się w kredyt, którego nigdy się brać nie chciało może mówić o stabilnym życiu? No chyba nie. Ludzie muszą prócz siebie martwić się o bezpieczeństwo i zdrowie dziecka, nie spuszczać go z oczu, czy wiecznie szukać opieki, by móc chociażby iść do pracy. Co jeśli osoba, która wpadła nie ma oszczędności? Ja rozumiem ludzie planujących mieć dzieci i przygotowujący się do życia pod tym kontem np: oszczedzajac, czy kupując większe nieszkanie, ale wpadkowicze? Tak, wielu radzi sobie mężnie z sytuacją, ale tacy ludzie nie powinni radzić nikomu w temacie układania sobie życia, bo odpowiedzialność jaką musieli wziąć na swoje barki jest wymuszona i była dziełem przypadku, a nie ich planu.
#rodzina #macierzynstwo #dzieci #stabilizacja #antynatalizm #gownowpis #bombelek #madki
#oswiadczenie
K.....y - Według mnie facet ma rację. A wy jak sądzicie? Czym dla was jest "ustatkowa...

źródło: comment_wTJhstQqJ4qL4P6GS9elZTOYqO99fksc.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • 1
@zibizz1 stąd też nie przeczę, że ludzie dają radę w takich przypadkach. Niestety takie stawianie się nad innymi tylko dlatego, że się ma dziecko jest bezczelne, bo ono nie jest wyznacznikiem "ustatkowanie"...
  • Odpowiedz
@KozakCzerwony: Statkowanie się to taki mit wymyślony przez tych już 'ustatkowanych', aby inni też #!$%@? sobie życie, tzn. 'ustatkowali się'. Dzięki temu sumienie tych już 'ustatkowanych' zostaje uspokojone - wszyscy wokół mają równie #!$%@? jak oni.

Dla mnie najważniejsza jest wolność, i mogę dla niej ponieść bardzo duże koszty. Kredyt na 30 lat, bombelek, spacerki z wózkiem po parku, weekendowe obiadki u teściów - dostaję na myśl o tym autentycznych mdłości.
  • Odpowiedz
@KozakCzerwony:

Za sjp:

ustatkować się - zacząć spokojne, ustabilizowane życie


Czy gość co ma dziecko, żonę, kredyt spełnia tę definicję? Mi się wydaje, że tak.

A Twoj post raczej idzie w stronę: co jest lepsze i dlaczego dla mnie "uspokajanie" życia z zaskoczenia jest złe.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dionizja a więc chyba bardzo osobliwie rozumiesz pojęcie stabilizacji, ustatkowania. To, że ty ją możesz odczuwać w takiej sytuacji to nie znaczy, że analizując wszystkie za i przeciw wychodzisz na taki sam plus jak bohater demotywatora w swojej sytuacji.
  • Odpowiedz
@KozakCzerwony: Nie każdy trzydziestolatek powinien mieć żonę i dziecko, ale każdy powinien samodzielnie zarabiać na siebie, a nie wyżerać po rodzinie lub znajomych - bo z tym mi się głównie kojarzy "nieustatkowany trzydziestolatek".
  • Odpowiedz
@KozakCzerwony: heh, historia moich starych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

to nie jest "ustatkowanie się", to jest #!$%@? życia sobie i przy okazji swojemu dziecku
ludzie tak mają, że jak widzą kogoś, kto ma lepiej od nich od razu dostają bólu dupy i chcą go ściągnąć w dół
  • Odpowiedz
Czy gość co ma dziecko, żonę, kredyt spełnia tę definicję?


@Dionizja: Co jest spokojnego i ustabilizowanego w dziecku i kredycie? Czy ci już kompletnie mózg wyprało?


Życie ogólnie nie ma nic wspólnego ze stabilizacją. To ciągła walka o minimalizowanie cierpienia i tzw. przetrwanie, tylko po to, żeby zdechnąć nieco później.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HAL__9000: tak, będzie. Sam nie miałem super dzieciństwa i wiem co MUSZE dziecku zapewnić. Gdy już będę z odpowiednią kobieta i będę wiedział, że mój status materialny pozwala mi mieć dziecko to je "zrobię". Kredyt? Należę do osób, które popierają kredyty. Wolę spłacać kredyt z 10 lat i MIESZKAC w domu/mieszkaniu niż zbierać 10 lat by kupić za gotówkę
  • Odpowiedz