Wpis z mikrobloga

@badtek: Było już znalezisko na temat zaniżania wartości przez państwowe czujniki i wyłączanie ich w momentach kiedy stężenie było tak wysokie że było trzeba gryźć powietrze przed wdechem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@badtek: skad informacja ze obok kominow? Czemu klamiesz?

A ten filmik to manipulacja i cherry picking. W zabierzowie cos jest na rzeczy, przyznaje, trzeba dokladniej sprawdzic, ale rownie dobrze to stacja wios moze byc uszkodzona albo zle skalibrowana.

Czujniki airly byly na testach porownawczych w dobczycach ktore wykazaly brak wplywu mgly i wilgotnosci na poprawnosc odczytu.
  • Odpowiedz
skad informacja ze obok kominow? Czemu klamiesz?


@maraswrona: sam kłamiesz, ja wiem co widzę. Czujnik arily każdy sobie może zamontować gdzie chce, bez żadnych wytycznych i znam miesjca, gdzie czujnik jest 10 m od komina sąsiada.
  • Odpowiedz
@Acri: znaleziska mogą być na różne tematy, fakty są takie że czujniki państwowe są cetryfikowane a to że czy są wyłączane czy nie jest odnotowywane w danych, które są publiczne. Wiec lykasz propagande.
  • Odpowiedz
. Robią to w ściśle wyznaczonych miejscach ustalonych przez firmę i w porozumieniu z klientem. W wyjątkowych sytuacjach klient montuje czujnik sam, ale robi to zgodnie z instrukcją i jest to weryfikowane.


@maraswrona: daj spokój, pokazany jest filmik gdzie masz czujnik kolo komina. Klient płaci, klient żąda. I nie będzie mu technik mówił gdzie ma być czujnik zamontowany. Biznes is biznes.
  • Odpowiedz
@badtek: przy ruchliwej drodze i skrzyżowaniu? a stacja wioś na krasińskiego to gdzie może stoi? w parku narodowym? poza tym tutaj to jest lokalna droga przez wiochę, już nie przesadzaj

zgodzę się z jednym: czujniki mają mierzyć to czym realnie oddychamy. jeżeli stoi przy kominie, jest permanentnie "owiewany" dymem, to odczyty będą niemiarodajne. To tak jakby mierzyć temperaturę powietrza zawsze w słońcu.

Ale gdzie tu chciałbyś dać czujnik? Na polu za domem, 300 metrów dalej? Tam przy tej ulicy mieszkają ludzie. Te twoje "10m" od komina chodzą mieszkańcy, dzieci do przedszkola. Co chcesz monitorować i mierzyć, jak nie właśnie to miejsce? Co mnie obchodzi że na polu gdzieś hula wiatr i jest spoko powietrze, jak mnie sąsiad truje i kiszę się w
  • Odpowiedz
@maraswrona: to nie jest jeden przykład, ale nie mam zamiaru ani czasu Cię tu przekonywać. Płaskoziemcy są nie do przekonania. A ja nie będę robił roboty za Airly, niech sami dbają o jakoś danych i pomoarów. Pokazałem Ci ewidentny przykład na filmiku w Zabierzowie, gdzie w odleglosci 50m Airly pokazuje 2x wyzsze stezenia. Pokazalem Ci przyklad czujnika obok komina. Ty nic nie pokazales, ale twierdzisz, ze masz rację, a ja
  • Odpowiedz