Wpis z mikrobloga

pytanie do ludzi ze wsi, zajmujacych sie polem, trzoda, tyle ze na mala skale. slyszeliscie zeby ktos kogos przyjal do pomocy w roznych pracach w zamian za dach nad glowa, cos miekkiego do spania na tym i wyzywienie?
  • 16
@r4do5: nie mam zielonego pojecia o tych sprawach :( nie mam tez w sumie zadnych pragnien, nie potrzebuje pieniedzy, od 18tki do 30tki rozne prace, wiec gowien i smrodu sie nie boje. chcialbym sie gdzies przydac i odpoczac od tego swiata troche
@szybkopotrzebujekonto: Wydaje mi się, że jak nie masz pojęcia to nikt cię nie weźmie do niczego innego niż prac sezonowych. Teraz rolnictwo jest zmechanizowane i automatyzowane. A takie małe gospodarstwa kilka hektarów to ledwo wyżywią właściciela i jego rodzinę, nie ma mowy o zysku w postaci pieniędzy.

Wymyśl coś ciekawszego, bo to ciulowy pomysł.
@r4do5: myslalem o sytuacji typu, mlodzi wyjezdzaja do miasta i nie ma sie komu zajmowac gospodarstwem i jesli jest jakis starszy, slabnacy rolnik to moze w pare miechow pod jego czujnym okiem moglbym ogarnac podstawowe zadania, jakies czyszczenie chlewow, dojenie, o jezdzie traktorem juz nie mowie bo to bylo by super. moze jakas wolna izbe maja, jedzenia tez bym potrzebowal tyle o ile i to wszystko.
@r4do5: jesli, ktos zna takie historie, o ktore pytalem, to majac troche kasy zaoszczedzonej na jedzenie i noclegi, wloczylbym sie po wsiach od domu do domu grzecznie pytajac czy nie potrzebuja pomocy w zamian za to co mi niezbedne do przezycia.