Wpis z mikrobloga

#windowsserver

Windows server 2012, zmienil sie dostawca neta, zmienil sie adres ip serwera. Nie pytajcie czemu bo sam nie wiem, ale!

Kazdy uzytkownik nie moze sie zalogowac do domeny, pokazuje ze takowa nie istnieje. Do serwera wszystkie kompy pinguja, na stare ip serva ofc nie. Wyciagam wniosek, ze trzeba gdzies nadac ip dla domeny w serwerze, ale nie wiem gdzid. Podpowie ktos?
  • 18
  • Odpowiedz
@menstuffpl: Ok.. Jeśli
a) Windows Server jako AD pobiera IP z DHCP od nadawcy to XDDDD kto to panu
b) Komputery mają pewnie wbity adres DNS w ustawieniach kart sieciowych aby zlokalizować swoje AD. Jeśli ten adres jest nieaktualny (nie wskazuje na serwer) to nie połączą się z domeną. Zaktualizuj ten adres na adres serwera
c) Poszukaj na serwerze wpisów o starym IP (ustawienia kart sieciowych, DNS itp) i zmien na
  • Odpowiedz
c) Poszukaj na serwerze wpisów o starym IP (ustawienia kart sieciowych, DNS itp) i zmien na nowy adres


@Koliat: To zrobione, dnsy ustawione na te ktore nam kazali, adresy ip tez. Polaczenie z internetem samo w sobie jest wszedzie, ale do laczenia z domena nie.
  • Odpowiedz
@Koliat:

logujemy sie do domeny FIRMA\USER1 itp.

Pingujac FIRMA mam komunikat, ze host nie zostal odnaleziony

Pingujac adres IP serwera wszystko dziala.

Nie ma lokalnego konta admina by moc zajrzec do ustawien DNS w kartach na kompach userow.
  • Odpowiedz
@Koliat: Dobra, juz wiem o co kaman. Lokalnie na kompie konta maja ustawienie jako gość xD
Ipconfig all jest identyczny na wszystkich kompach, czesc z nich dziala, czesc nie. Te ktore nie maja w zaawansowanych ustawieniach sieci ustawiony profil jako gosc. Pozostala reszta jako prywatny. Prywatne maja wlaczone odnajdywanie sieci, goscie maja wylaczone.
  • Odpowiedz
@menstuffpl: Na serwerze DHCP zmieniasz konfiguracje dla klientów aby dawał nowe IP DNSów wskazujący na ten serwer z domeną AD.
Serwer z domeną AD w ustawieniach karty sieciowej powinien mieć DNS na 127.0.0.1
Serwer AD powinien mieć własny serwer DNS (usługę), który będzie forwardował zapytania o internety (czyli to co jest poza jego domeną).
  • Odpowiedz
@pinczerus: No wlasnie cos takiego jest logiczne.

Wbilem w reczne ustawienia dns na komputerze i wpisalem dns1: ip serwera
Dns2: google

Ale pokazuje, że nie odnaleziono domeny. Jak niby znajdzie to wywala, że nie można się zalogować.

Konfiguracja sprzetowa wyglada tak, że z gniazdka idzie rj45 do routera, z routera wychodzi 1 gniazdo na serwer, 2 gniazdo wchodzi do wielkiego switcha, a z tego switcha jest rozdzielany dalej na inne komputery.
  • Odpowiedz
@menstuffpl: Biedacka czyli Essentials? :) DHCP może mieć, a DNS to must have do Active Directory.
Nie sądzę aby ktoś wpisywał ustawienia dla domeny w jakichś DNSach poza tym serwerem. Kontroler musi mieć swój DNS gdzie sobie uzupełnia rzeczy potrzebne do funkcjonowania i odnajdywania domeny.
  • Odpowiedz