Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 51
@Sqbfd: Ją #!$%@?ę, co z tymi ludźmi się dzieje?
Czy ktokolwiek z nich zrobił obliczenia w głowie, żeby ogarnąć chociaż jak sadzi się drzewa?

Przecież sadzonka kosztuje więcej jak dolara, za tyle to mogą co najwyżej ci wsadzić żołędzia w ziemię, ile z nich poprawnie wyrośnie? Ktoś będzie to podlewał? Ktoś ochroni te drzewa w pierwszej fazie rozwoju?
Gdzie posadzą to, na jakiej ziemi? Sadzenie lasu to skomplikowany proces, a nikt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@filip_k: Jakąś organizacja chwali się że posadzi 20 mln drzew i prosi o wpłaty. Możesz też sam posadzić, ale nikt tego nie robi.
Już #!$%@?ąc, że to kropla w morzu wyciętych drzew, a na miejsce wyciętych drzew są porobione pola uprawne, więc nie ma gdzie sadzić tego.

W sumie są sadzonki poniżej dolara, ale to głównie świerki i może jodły. Nadal nie ma gdzie tego sadzić.
@Antyradek: W ilościach hurtowych koszt wyhodowania sadzonki może wynosić nawet poniżej pół dolara. Pieniądze z tej zbiórki idą do Arbor Day Foundation, która działa prawie 50 lat i sadzi drzewa na całym świecie, najbliżej nas w Niemczech przy naszej granicy. Zamiast sapać trzeba było zrobić dwuminutowy research, a podejrzewam, że Musk zanim przelał milion dolarów sztab ludzi #!$%@?ł sprawdzając czy jest to legitna i sensowna zbiórka.
@denis-szwarc: No jeżeli ktoś stawia Elona plagiatowca, który nigdy nic swojego nie wymyślił wliczając w to samo lądujące moduły, bo to już było i to dwa razy. zaś większość jego gadki to pic na wodę fotomontaż i aktora na piedestale jaki to on super no to ma znaczenie.
że gość ma pojęcie o czymkolwiek


@r5678: Elon to nie jest typowy CEO. On jest też inżynierem i naprawdę bierze znaczący udział w rozwoju praktycznie wszystkich jego firm.

Zresztą, gdyby nie on to byś raczej się nigdy nie dowiedział, że EV mogą być o wiele lepsze niż zwykłe ICE, i że rakiety mogą lądować i kosztować "grosze". Elon po prostu nie ma zasad i robi swoje ;)
@denis-szwarc: Jak pisałem lądowanie rakiet już było zanim elon się w ogóle urodził. a że nie było technologi czy funduszy aby to rozwinąć.. jak uda mi się znaleźć to podam linka do filmu z lądującej z sukcesem rakiety w latach 60 tych ;) plus na rok czy dwa przed elonem też była jakś firma z Blue w nazwie co też to miała, jednak nie zaś na tyle dobrego aby mogło konkurować
a że nie było technologi czy funduszy aby to rozwinąć


@r5678: ta jasne xD NASA, ULA, ESA, Boening... setki miliardów, ale nie było funduszy xD A potem przychodzi taki Elon, inwestuje nieco ponad 150M w SpaceX i w kilkanaście lat udało im się wylądować rakietą (3 razy nawet 2 boostery obok siebie ~Falcon Heavy).

Oczywiście nie mówię, że kosztowało to 150M, to zapewne w ciul więcej, no ale proszę...
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

JPL - Jet Propulsion Lab, Pasadena, California
ESA - European Space Agency
ULA - United Launch Alliance – Firma konkurująca ze SpaceX.
SO - suborbital – Trajektoria lotu, którego energia kinetyczna jest wystarczająca, aby osiągnąć kosmos, ale nie na tyle, aby osiągnąć orbitę.

Jestem botem

Jak pisałem lądowanie rakiet już było zanim elon się w ogóle urodził. a że nie było technologi czy funduszy aby to rozwinąć.. jak uda mi się znaleźć to podam linka do filmu z lądującej z sukcesem rakiety w latach 60 tych ;)


@r5678: nie, nie było. Oczywiście lądowanie na silnikach istniało od zawsze, a jego najbardziej praktyczne zastosowanie miałeś chociażby na księżycu. Wylądowanie rakietą orbitalną to jednak zupełnie inny problem.

plus
@GokuMK: Mi nie zależy na tym, nie jestem tutaj aby fanatykom coś udowadniać. Nie pamiętam nazwy firmy i już jest jest coś do czego można się przyczepić to wszystko co piszesz to bzdura.. Bardziej dziecinnego myślenia to nie widziałem :D
@r5678: no udajesz takiego mądrego co umie ocenić że spacex zupełnie nic nie osiągnęło w temacie technologii rakietowej a jednocześnie nie znasz nazwy jednej z ważniejszych firm w tym biznesie, przez co człowiek traci motywację do odpisywania bo nie wie czy w ogóle tematem jesteś zainteresowany czy wpadłeś ponarzekać tylko na Muska bo hehe pedofile itp.