Wpis z mikrobloga

#e39 #e46 #e36 #bmw #mechanikasamochodowa
Od kilku miesięcy mam problem z ubywającym paliwem w bawarze z lpg. Dzisiaj zatarłem pompe paliwa, bo już nie wyrabiałem z wlewaniem benzyny. Paliwo na 95% nigdzie nie wycieka bo sprawdziłem cały układ, jedynie zostaje webasto które jest odłączone. Objawy są takie, że po zatankowaniu 10 litrów przez kilka dni zasięg wachluje się na poziomie 150km, spada do 100, potem wzrasta itd, a następnego dnia ledwo odpalam auto bo są opary i zasięg 30 na komputerze.Robiłem test, że odpalalem tydzień na gazie, jeździłem na gazie a paliwo uciekło i tak. Instalacja lpg po serwisie, nie przerzuca na benzyne ani na chwilę. Przychodzi komuś do głowy jakiś pomysł?
  • 12
  • Odpowiedz
@Reynald: wiesz ze masz bak dwukomorowy? Zanim pompa przepompuje paliwo z jednej do drugiej komora mija 5-10min od odpalenia auta. Ja w E39 kiedyś po zakupie zatankowałem za 50zl, przejechałem 30km rano odpalam a tam taka rezerwa i zasięg 40km ze myślałem ze nie wroce z miasta do chałupy, po 15min wszystko wróciło do normy.
  • Odpowiedz
@Reynald: pytanie czy jak auto stoi to też ubędzie?
Mi jak zdechł czujnik od temp reduktora to na centralce chyba nie było widać, że pracuje na PB. Dopiero podpięcie pod kompa pokazało głupoty w wartościach temperatur.
Jeśli jesteś pewien instalacji, to musi gdzieś być wyciek. Cudów nie ma, a pompka non stop puszcza paliwo w obieg, więc ma gdzie uciec.
  • Odpowiedz
@siemawpadajdomejkuchni: Tylko skoro jeżdzę na lpg to co ma przepompowywać, zresztą dochodizło do tego, że nie mogłem auta odpalić nawet. Jak kupiłem to auta, to wlałem za 100 zł i odpalałem 3 miesiące.

@hpiotrekh: Tak się składa, że czujnik ma 3 tygodnie bo miałem to samo co Ty, temperatura skakała od -30 do 60 stopni, ale problem z ubywaniem pb został. Możliwe, że gdzieś na webaście może puszcza, auto stoi
  • Odpowiedz
Tylko skoro jeżdzę na lpg to co ma przepompowywać,


@Reynald: przełączenie na lpg nie wyłącza pompki paliwa. Przynajmniej w żadnym z moich aut nie wyłączało.

Załatw sobie kartonów i podłóż pod całe auto (tylko czymś je obciąż). Jak ubywa Ci kilkanaście litrow w kilka dni, to powinny się pojawić plamy.

nie czujesz benzyny?
  • Odpowiedz
@Reynald: auto na zimnym silniku pali bardzo dużo, nawet w okolicach 25l/100km przez pierwsze 3 km
jeśli robisz dużo krótkich dystansów to ciężko mu się nawet na benzynę przełączyć, bo silnik po prostu nie osiągnął odpowiedniej temperatury.
zaobserwuj w którym momencie zaczyna pracować na gazie
  • Odpowiedz