Wpis z mikrobloga

Dobry dzień #mikrokoksy
Czy jest coś lepszego do pomocy przy martwym ciągu niż zwykłe paski? Przy 80kg już nie daje rady utrzymać sztangi, a te paski mnie ogromnie denerwują, bo nie mam pomocy w ich zakładaniu i trwa to mega długo, jest niewygodne w targaniu itp. Czy z hakami się lepiej trenuje? Albo z wkładką?
Macie jakiś model godny polecenia?
Najlepiej amazon albo inne źródło które dojdzie do Niemiec ;D #silownia
Btw. Wazne zeby nie bylo za dlugie, bo jednak rozowy here ;F
  • 32
  • Odpowiedz
@GoplanaLodz:
nie znajdziesz niczego lepszego niż paski. Myślę że po prostu powinnaś nauczyć się je wiązać jak należy. Do takich ciężarów wystarczy, że przełożysz je raz pod sztangą a to spokojnie jesteś w stanie zrobić jedną ręką.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GoplanaLodz: najlepiej bez paskow, bo wtedy cwiczysz tez przedramiona. Cwiczac z paskami czy hakami, troche im odpuszczasz. Przez to bedzie np. problem z podciaganiem mimo, że plecy mocne.
  • Odpowiedz
@GoplanaLodz: Mozesz spróbować magnezji zamiast pasków. Na twoim miejscu pooglądałbym najpierw na youtube jakieś tutoriale z używania pasków - coś robisz źle że tyle ci z tym schodzi
  • Odpowiedz
  • 0
@bdm_bq chce dojsc do 200kg, nie dam rady bez paskow
A przy 100 juz kompletnie sobie nie wyobrazam bez.
(Btw nie widzialam babek ktore z 60> nie braly paskow)

@bbqq no juz duzo razy je wiazalam, ale ten mniej zawiaze, ten bardziej. Naprawde hak tego nie rozwiąże?

@kRpt
  • Odpowiedz
@GoplanaLodz: to rób mniejszym ciężarem, wprowadź martwy sumo, spróbuj martwy z gumą, różne kombinacje martwego np. na jednej nodze z ketlami, minie trochę czasu, wzmocnisz mięśnie, będziesz brała większe ciężary.
  • Odpowiedz
@GoplanaLodz:

@bdm_bq chce dojsc do 200kg, nie dam rady bez paskow

A przy 100 juz kompletnie sobie nie wyobrazam bez.
(Btw nie widzialam babek ktore z 60> nie braly paskow)

Niezły cel, powodzenia. Pozostaje Ci nauczyć się wiązać, jak pisałem wyżej. Celuj w cienkie paski, ewentualnie możesz spróbować dwubojowe, moim zdaniem wygodniejsze jak już ogarniesz jak to wiązać. Jednocześnie wzmacniałbym chwyt. Np. robiąc same przytrzymania sztangi zaczynając od 50%DL
  • Odpowiedz
@Ernando: robie sumo, a progres mam bardzo szybki i potrzebuje czegos tak czy siak.
Lece AMRAPem i szkoda mi stopowac cos, co naturalnie mi podchodzi.
Sumo robie bez paskow, bo nie celuje w rekordy, ale ten martwy i klata to moje ukochane cwiczenia i chce szybko poleciec w maksy.

@Wielki_Czerwony_Smok: nie obchodzi mnie za bardzo ile ciagniesz, nie widzialam babek ktore przy 100 bez paskow lataja. mam laske, ktora widac ze zawodowo juz zapierdziela i tez z pomoca dziala gdy juz wiecej wrzuca na sztange.
Damskie dlonie nie ogarna tak
  • Odpowiedz
@wedrowycz: gdybym robił bez pasków żeby nie być cipą to bym ciągle ciągnął 150 kg zamiast 220 kg. I tak wiele osób ma. Przedramiona można sobie potyrać na innych ćwiczeniach pożytecznych jak farmer walk, młotki hantlami albo uginanie nachwytem. Przez te lata ciągnięcie bez pasków na siłę nie poprawiło mi chwytu nawet o jotę. Nie używanie pasków jest imo skrajnym osłabianiem swojego potencjału w martwym ciągu.

@GoplanaLodz: są
  • Odpowiedz
@GoplanaLodz: ¯\_(ツ)_/¯

zamiast posłuchać rad będziesz mądrzejsza to spoko, włączyłem randomowy film na yt i jakoś bez pasków daje radę

wolisz iść na łatwiznę - Twoja sprawa ale nie wróżę Ci 200 kg skoro masz takie podejście
W.....k - @GoplanaLodz: ¯\\(ツ)\/¯ 

zamiast posłuchać rad będziesz mądrzejsza to sp...
  • Odpowiedz