Wpis z mikrobloga

Wyjaśnijcie mi coś: dlaczego uparcie twierdzicie, że zakaz aborcji (nie licząc gwałtu/zagrożenia życia matki) to postulat anty-wolnościowy? Czyli co, zakaz zabijania 5, 8, czy 12-letnich dzieci, też uznacie za postulat anty-wolnościowy? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mamy się wszyscy nawzajem zabijać bez konsekwencji, to jest ta wasza wolność? A sprzeciwianie się zabijaniu to anty-wolność? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Myślałem, że "wolność mojej pięści kończy się na wolności twojego nosa"... jak widać dla lewaków takie pojęcie nie istnieje i krzywdzenie innych osób to również wolność - a sprzeciwianie się temu krzywdzeniu to anty-wolność xD

#konfederacja #4konserwy #neuropa
  • 174
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Walenciakowa: Nigdzie nie napisałem, że 3letnie dziecko to kilkutygodniowy plod, typie. Czekam na odpowiedz na moje pytanie.

jest to postulat antywolnościowy ponieważ wymusza na pewnych osobach określone zachowania i wieloletnie (całe życie) konsekwencje, których w cywilizowanych krajach można łatwo uniknąć.


@Walenciakowa: Okej, czyli wedle twojej logiki: Sprzeciwianie się zabijaniu 3-letniego dziecka - to również postulat anty-wolnosciowy?
  • Odpowiedz
Jak nie napisales skoro piszesz o tym caly czas. Porownujesz plody z urodzonymi dziecmi. Ja jestem lewakiem i normalne jest dla mnie ze istnieja zakazy jak np zakaz zabijania 3 letnich dzieci oraz prawa czlowieka czyli np prawo do aborcji i swiadomego macierzynstwa
  • Odpowiedz
@Walenciakowa: Nie, nie napisałem o tym ani razu. Nie wmawiaj mi niestworzonych rzeczy. 3letnie dziecko to co innego niz płód - nigdy nie napisałem żeby było inaczej.

Czekam na odpowiedź wreszcie. Dlaczego jest to postulat anty-wolnościowey? Wedle twojej logiki: Sprzeciwianie się zabijaniu 3-letniego dziecka - to również postulat anty-wolnosciowy?
  • Odpowiedz
Czekam na odpowiedź wreszcie. Dlaczego jest to postulat anty-wolnościowey? Wedle twojej logiki: Sprzeciwianie się zabijaniu 3-letniego dziecka - to również postulat anty-wolnosciowy?


@Prylik: Przecież cały czas ci piszę że możliwość zabijania 3 letnich dzieci nie ma nic wspólnego z wolnością.
  • Odpowiedz
Odbieranie kobietom prawa decydowania o własnym ciele


@johny-kalesonny: sprzeciwianie się aborcji odbiera kobietom prawo do decydowania o cudzym ciele, nie swoim. Płód to nie jest ciało kobiety, tylko ciało innego człowieka.
Także pozostajemy przy moim pytaniu: Co jest anty-wolnościowego w sprzeciwianiu się zabijania człowieków trzecich?
  • Odpowiedz
Ale ona nie tylko decyduje o swoim ciele, lecz o ciele osoby trzeciej. Tak więc ponawiam pytanie: Dlaczego jest to postulat anty-wolnościowy? Czy wolnośc twojej pięści nie kończy się na wolności innego nosa?


@Prylik: Tak, decyduje, ale ma do tego prawo. Nikt nie ma prawa korzystać z twojego ciała bez twojej zgody. Nikt Cie nie może siłą zmusić do pobrania twojej krwi, twojego szpiku, narządów itp.

Czyjeś życie może zależeć od tego czy dasz mu swoją krew czy nerkę a i tak decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie i żaden sąd Cię do tego zmusić nie
  • Odpowiedz
Dlatego kobieta też powinna mieć 100% prawo decydowania o swoim ciele.


@rzep: Oczywiście, nigdy temu nie zaprzeczyłem. Ale jednocześnie nie powinna mieć prawa do decydowania o cudzym ciele, a w szczególności zabijać innych ludzi (chyba że mówimy o gwałcie/wadach płodu/zagrożeniu życia).

Nikt nie może mnie siłą zmusić do pobrania mojej krwi, ale jednocześnie nikt nie może mi pozwolić bym zabił drugiego człowieka. Morderstwo jest złe i karalne.

W każdym razie
  • Odpowiedz