Wpis z mikrobloga

Mircy, ratunku xd

Coś mi trzeszczy w Rose Pro SL (alu + widelec karbon, tarcze, support na pressfit). Podejrzewałem sztycę, po dokręceniu obejmy dźwięki zniknęły, ale pojawiły się znowu po 2-3 tygodniach. Sprawdzałem dokręcenie sterów, kół, linki przerzutek i inne cuda niewidy, aż w końcu wyjąłem i powycierałem do sucha sztycę i jej otwór w ramie.

Od wtedy dźwięki zaczęły się już robić niepokojące, więc poczytałem co i jak i kupiłem pastę montażową m.in. do sztyc. Pomogła na jakiś tydzień, po czym objawy znowu zaczynały się nasilać.

Kiedy słychać to o czym mówię? Podczas mocniejszego pedałowania, szczególnie pod górę i podczas jazdy po nierównościach. Przy jeździe z suchą sztycą dźwięki pojawiały się też przy mocnych ruchach sterami lewo-prawo. Oglądałem ramę z każdej strony na okoliczność jakiś pęknięć i niczego nie znalazłem. Ktoś ma jakieś inne pomysły?

#szosa
  • 18
@krabozwierz: Dwie rzeczy mnie zbijają z tropu - jazda bez sztycy - trzeszczy. Przesmarowana sztyca - spokój na jakiś tydzień. Coś jakby smar wszedł w pęknięcie wewnątrz ramy, hmm?
Sprawdzałem dokręcenie sterów, kół, linki przerzutek i inne cuda niewidy

przy mocnych ruchach sterami lewo-prawo


@krabat: A mostek rozkręciłeś i skręciłeś równomiernie kluczem dynamometrycznym z dobrze nasmarowanymi śrubami?
@krabat: najgorzej szukaj ze świecą - nasmaruj sztyce pastą do karbonu, sprawdź pręty siodłą. Przeczyść stery, daj smar sttały, sprawdź zaciski kół, hmm no i rozkręć ten cholerny pressfit (#!$%@? które sam mam,ale mój kest ok).
@SkwarSki: Właśnie kurde blaszka, wiem, że pewnie w końcu go sprawdzę, ale imho to nie support. Ja tym rowerem może raz jechałem w deszczu i to lekkim. Tam się nie miał brud kiedy dostać nawet. 2.5k przebiegu dopiero xDD
@krabat: lol a ja dzisiaj akurat googluje temat trzeszczenia, bo mam ten sam problem, na tylne kolo jeszcze nie wpadlem. moze mi tez pomoze ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

choc ja akurat bardziej podejrzewam pedaly, decathlon tak mi je wkrecil rok temu ze zapiekly sie po paru miesiacach ...