Wpis z mikrobloga

@Loloman: Był taki odcinek o ojcu co sam 4 dzieci wychowuje, bo matka poszła w jakieś alko-tango, a on jeszcze jakiś wypadek miał na budowie i słabo z kasą i pracą. Dom generalnie schludny, co mógł to człowiek odmalował, naprawił, ale po prostu biednie. I wtedy stwierdziłem, że takim właśnie należy przede wszystkim pomagać. A często jest tak jak piszesz. Przede wszystkim syf, który można by uprzątnąć, a bieda swoją drogą.
i nie geniusze, mówimy teraz o stanie faktycznym, to nie jest tak że jest sobie w okolicy żabka i jest tam akurat jedno miejsce dla rodziny z programu, tam jest jedna żabka i są;
ukraińcy, desperaci na jedno miejsce rodziny z programu, a w koło nic, albo janusze oszuści

po 30 latach tu po prostu nie ma pracy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Loloman: dobra, nie chce mi sie pisac nawet. Generalizowanie jest swietne. I tez widze, ze poza info z wykopa gówno widziałeś w życiu. Nie mówiąc już nawet o osobistym przeżyciu takich sytuacji. Naprawdę, kiedyś może załapiesz.
@camelopardalis: No tak, brak argumentów :D Weź lepiej nie wdawał się następnym razem z nikim w dyskusje bo nie masz nic do napisania. Chyba jasno napisałem wszystko, zero w tym generalizowania- ot rzeczywistość. Do tego jak pisałem, widziałem więcej niż Ty kiedykolwiek w życiu zobaczysz, a jeszcze młody jestem! :) No i póki co ja cokolwiek napisałem, opisałem i wyjaśniłem, ty tylko #!$%@? jakieś slogany.
@Loloman: Oglądałeś więcej niż jeden odcinek? Ja oglądam ten program cały czas. Większość rodzin wybieranych do programów ma takie warunki nie ze swojej winy, domy są zwyczajne stare, a nie zasyfione. Często są to osoby, które muszą opiekować się starszymi, schorowanymi rodzicami lub dziećmi. Często są to osoby, których poziom życia spadł po jakiejś rodzinnej tragedii po której ciężko było wiązać koniec z końcem. Albo są to staruszkowie opiekujący się swoimi
@adam-tom: "Oglądałeś więcej niż jeden odcinek? Ja oglądam ten program cały czas. Większość rodzin wybieranych do programów ma takie warunki nie ze swojej winy, domy są zwyczajne stare, a nie zasyfione"
Ale żeby nie móc przez x lat grzyba ze ściany nie usunąć? Albo żeby jakkolwiek ogarnąć wnętrze? POSPRZĄTAĆ? No ja rozumiem trudną sytuację, ale żeby takich rzeczy nie ogarnąć? Nie potrzeba do tego umiejętności ponadprzeciętnych.
@camelopardalis: Serio nie rozumiesz tego? :/ Smutne trochę. Ale cóż, nie przejmuj się, większość ludzi zbyt inteligentna nie jest, a należenie do większości wstydem być nie może, więc się nie przejmuj, ale dyskusji z Tobą kontynuować nie zamierzam :) Zwyczajnie szkoda mi czasu, wolę edukować przedszkolaków, większa szansa że coś z tych lekcji wyniosą.
@camelopardalis: @Loloman: @buczubuczu: @Wobbuffet: Niestety tak jest, że często ludzie żyją w syfie, bo inaczej nie potrafią, a nie z biedy. Jeździłem przez jakiś czas ze szlachetną paczką i swoje widziałem. Jedni żyją skromnie, na przykład matka i niepełnosprawne dziecko z renty babci, ale jest porządek i ogarnięte wkoło domu. Tacy się do pomocy nie zgłaszali, tylko ich zgłaszano. Druga kategoria to burdel, dwójka dorosłych, zdrowych ludzi bez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Loloman: okej bracie. Widzę, że raczej się nie przekonamy. Ty masz swoją wizję świata, gdzie należy ściśle reglamentować pomoc i część ludzi wysyłać na sybir. Dodatkowo zaczynasz mnie obrażać i mówić, że brak mi inteligencji. Ja uważam, że nie masz pojęcia o czym piszesz i że należy wspierać wszystkich ludzi. Tak też żyję i tak pomagam. Jasne, że części osób nie można wprost dawać kasy ale nie można ich też skreślać