Wpis z mikrobloga

Ale chwila chwila - pomyślałeś kiedyś że rozpadający siędach nie jest efektem magii, tylko LAT zaniedbań? To nie jest tak że im dach się rozpada z dnia na dzień :D. No cholera, ogólnie prawie NIC nie jest efektem magicznego rozpadu atomowego w przeciągu jednego dnia


Ale #!$%@? koleżko. Ogólnie to mój ojciec parę lat temu zrobił sobie dach. Nowa papa. Wszystko gitarowo, on jest taki, że łazi i pilnuje majstra i mu przez ramię zagląda zeby nie #!$%@?ł. No i wyobraź sobie ze pewnego dnia, jakimś dziwnym zrządzeniem losu, efektem jakiegoś dziwacznego rozpadu atomowego dach zaczął mu przeciekac, JAK TO MOŻLIWE pomyślisz sobie. Otóż spieszę Ci z wyjaśnieniem, że tak to już na świecie jest. Jeździsz autem i nagle ni stąd ni zowąd jebnie ci uszczelka pod głowicą choćbyś je pucował co tydzień i co miesiąc olej wymieniał. Choćbyś się zesrał to dach Ci przecieknie dziwnym zrządzeniem losu out of the blue i koniec.

No i teraz uważaj to. Mój ojciec człowiek majętny i pracowity mial pieniążki i możliwości w zanadrzu by ten dach naprawić. Zawezwal majstrow i mu naprawili. I tera uważaj dalej, to ważne: SĄ NA ŚWIECIE LUDZIE KTÓRZY NIE MAJĄ KASY LUB CZASU LUB MOŻLIWOŚCI LUB UMIEJĘTNOŚCI ŻEBY TAK DACH SOBIE NAPRAWIĆ.
Mówię tu o dachu, nie wiem czy nadążasz teraz za mną, ale tak naprawdę można to powiedzieć też o podłogach, panelach, o elektryce, o piecu gazowym lub innym, o samochodzie.. O wielu rzeczach. Kumasz to? #!$%@? się dach i nie masz jak go naprawić bo nie wiesz jak, a boisz się ze jeszcze bardziej go #!$%@?. Hajsu też nie ma, bo oczywiście majster wola drogo.
  • Odpowiedz
@Wobbuffet: no ale przez kilka lat, czy nawet miesiecy mozna by wymyslec jakikokwiek sposob na pozbycie sie tego.
Przynajmniej zeby doszli do wniosku "Hej, mozs by to usunac?"
To duzo czasu
  • Odpowiedz
Ale chwila chwila - pomyślałeś kiedyś że rozpadający siędach nie jest efektem magii, tylko LAT zaniedbań? To nie jest tak że im dach się rozpada z dnia na dzień :D. No cholera, ogólnie prawie NIC nie jest efektem magicznego rozpadu atomowego w przeciągu jednego dnia (no zdarzy się z elektroniką czy coś i to zrozumiem że np ktoś musi prać ręcznie bo nie ma pralki i kasy a samemu się tego nie
  • Odpowiedz
@ediz4: Nie przesadzajmy! Widziałeś domy majace 50 lat, ale utrzymywane przez biednych, rozsądnych ludzi? Wyglądają bajecznie! Klimat, zapach, wszystko w nich jest fajne. W skrócie - dbasz, będzie i 100 lat funkcjonować. Oczywiście wymaga to jakiegokolwiek wkładu finansowego lub czasowego, ale właśnie w tym problem - ci ludzie nie wkłądają w to nic, nie dbają, to się rozpada, potem płacz. Nigdy nie powiedziałbym złegosłowa gdyby w zadbanym miekszaniu widać było
  • Odpowiedz
@camelopardalis: Eh, Ty pisałeś że moja wizja dotyczy regulowania pomocy, chyba że nie byłęś swiadom co znaczy "Ściśle reglamentować" - więc wyjaśniłem moja wizję dokładniej, stąd kwestie pomocy socjalnej, bo ogólnie całe pomaganie trzeba brać pod uwagę, a nie tylko wybiórczo. Ja przykładowo nikomu nie pomagam, bo uważam że skoro państwo mnie okrada z pieniędzy i rzuca patologii, daje 500+ itd to moralnie uważam że nie będę wspierał nikogo w
  • Odpowiedz
@camelopardalis: Cóż, mam powody czemu tego akurat pod uwagę nie biorę i czemu uważam większość ludzi za idiotów. Niestety statystyki nie kłamią :/ choć marzyłbym by jednak nie były prawdą, ale nawet wybory to potwierdzają.
Więc wybacz, nie biorę pod uwagę ortografii,słownictwa itd (bo sam wiem jak piszę, w szczególności jak piszę bardzo szybko) - ot sens tego co się pisze i nie mam wysokiego mniemania o Tobie. Takie życie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adam-tom: akurat ciekawe z tą ingeligencją. Statystycznie jest jeden człowiek na świecie o średniej inteligencji a połowa ludzi jest od niego głupsza a druga połowa mądrzejsza. I jakoś tak wychodzi, że każdy myśli że jest w tej mądrzejszej połowie. Łącznie z tobą xD jaki to przypadek. A wracając do tematu - w jaki sposob ludzie bioracy udzial w szlachetnej paczce mają dla ciebie znaczenie, skoro kilka komentarzy wcześniej nazwałeś ich
  • Odpowiedz
@Nick12: To podaj mi tani sposób na usunięcie grzyba, który jest dlatego, że wentylacja starego domu kuleje (to jest najczęstszą przyczyną). Zrobić nową powiadasz? Więc powiedz mi jak ktoś biedny ma zrobić to sam. To może nie zamykać okna w zimę? Druga sprawa, powiedz mi jak po taniości skuć tynk i położyć nową warstwę tak aby grzyb nie wracał. I teraz powiedz mi jak ma to zrobić 80-letnia babcia, która
  • Odpowiedz
@Wobbuffet: To nawet jak sami nie moga znalesc eozwoazania to moga zatrudnic miejscowego wieska, daja mu nawet te 2 stowy i dziala.

Ale to trzeba chciec pomyslec.

"80-letnia babcia, która mieszka z 8-letnim wnuczkiem."
A co ta babcia robila przez ostatnie 50 lat swojego zycia? No rozumiem, ze teraz nie moze tego zrobic sama. Ale co ona wczesniej robila, ze siedzi teraz na starosc w
  • Odpowiedz