Wpis z mikrobloga

Po ostatniej mojej publikacji okazało się, że sporo osób ciągle wierzy, że pomalowanie krawędzi płyty CD poprawi jakość odtwarzania plików audio na niej zapisanych. Postanowiłem więc bliżej przyjrzeć się genezie tego mitu i sprawdzić na własnej skórze – czy zielony flamaster faktycznie poprawia brzmienie płyt CD?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zapraszam do lektury wersji tekstowej mitu o flamastrze. Poniżej wrzucam film, a jeśli się podobało – będę wdzięczny za wykopanie znaleziska.

#audiovoodoo #tonskladowy
  • 24
@Roszp: Tak mimo, że podchodzę sceptycznie to tych bzdur flamastrowych to jednak uważam, że jakbym wierzył w audiovoodo to to twój film by mnie nie przekonał. Mimo wszystko porównałbym tą sumę kontrolną i puścił jakiś dłuższy fragment niż kilka sekund i dodał jakieś obrazki chociaż pokazujące mechanizm budowy odtwarzacza CD.

A w ogóle tak sobie pomyślałem, że mógłbyś puścić "różnicową muzykę przez cały film" z podbitym volume i wspomnieć o tym,
Rozmagnesowanie przedmiotu, który się nie magnesuje. No, to jest dopiero voodoo xDDD


@Roszp Kasjerzy w marketach do dzisiaj przenoszą płyty wysoko nad tym magnesem do zabezpieczeń żeby się nie rozmagnesowały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dorciqch: Hmm, ja pomyślałem teraz o tym to faktycznie masz rację. Powinny być dwie pełne wersje – dla tych, co wolą oglądać i tych, co wolą czytać. Zabieram się za poprawianie.