Wpis z mikrobloga

Mirki, kupilem taki komputer:
https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_pazdziernik_2019?page=0,8

Obudowa Regnum RG4, sa 3 tryby chlodzenia: najnizszy, sredni i najwyzszy.
Na trybie srednim moge uzywac komputera przy przegladaniu internetu itp ale gdy wlaczam gre i pogram z 20minut to komputer sie wylacza (mysle ze temperatura chociaz nie wiem?) przy ustawieniu na najwyzszym chlodzeniu nie wylacza sie.
Tu moje pytanie, to jest dopuszczalne czy na srednim komputer nie powinien sie wylaczac i oddawac na gwarancje? Pierwszy raz mam obudowe z kontrola wentylatorow
#informatyka #zestawykomputerowe #komputery #skladamkomputer
  • 43
@psposki: W ogole sytuacja byla taka ze @morele_net nie podpieli mi wentylatora i zrobili test temperatur XD
Sam musialem podlaczyc, napisalem do moreli i potwierdzili to co im napisalem czyli ze mam podlaczyc pod CPU_Fan i tak zrobilem. Wczesniej sie nie krecily w ogole wiatraki teraz sie kreca, wiec jest chyba dobrze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hazzey: Debile xD
Dlatego się składa samemu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Sprawdź czy dobrze zamontowali ten wentylator (czy wyciąga czy wciąga powietrze).
Tak samo sprawdź wentylatory na obudowie
to jest dopuszczalne czy na srednim komputer nie powinien sie wylaczac


@hazzey: to się nie ma prawa wyłączyć po 20h stress testu
sprawdzałeś temp w trakcie testu? np. ściągając test furmark i klikając cpu burner + stress test, programem np. hwinfo -> sensor only możesz je sprawdzić łatwo
@psposki: https://youtu.be/1spmgW51z4I?t=412
nadal nic takiego nie powinno mieć miejsca, brzmi to jak niedociśnięty schłądzacz procesora albo brak pasty bardziej.
Zresztą zamontowałem kiedyś 2 wentylatory na grandisie tak, że dmuchały w przeciwne strony (do środka) i nadal nic się nie działo oprócz gorszych temp. Jak mu pc pada to coś jest #!$%@? mocno
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@10129: W sumie też racja, obstawiałem jeszcze, że wiatrak na coolerze wyciąga ciepłe powietrze i to się jakoś kumuluje w środki.
Może nie zdjęli folii z coolera ( )
@10129: @psposki: wlasnie wrocilem do domu, odpalilem komputer i od razu PUBGa, mialem chlodzenie na najwyzszym i nawet nie zdazyl sie rozgrzac a po 5min gry mi wylaczylo.
To czyli jak to nie jest normalne to oddam go do serwisu na gwarancje, dzieki za pomoc
@hazzey: i bez pc przez miesiąc, jak nie jest zaplombowany ( a chyba już nikt tego nie robi) to sam to naprawisz w 30 min jak to jest tylko źle zamontowane chłodzenie
@hazzey: lepiej tu, więcej ludzi zobaczy i pomoże. Znaczy sie musisz to zdjąć całkiem, najlepiej sprawdź temp jak CI wcześniej pisałem. Zawsze może się okazać, że coś zdechło i tylko nadarmo zdejmiesz chłodzenie.
@10129: a na ile zostawic ten stress test? Bo nie wiem czy 20sekund to wystarczajaco + nie wiem kiedy mi sie wylacza bo nie wylaczyl sie pry takiej temp, po prostu wylaczylem