Wpis z mikrobloga

Mirki, kupilem taki komputer:
https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_pazdziernik_2019?page=0,8

Obudowa Regnum RG4, sa 3 tryby chlodzenia: najnizszy, sredni i najwyzszy.
Na trybie srednim moge uzywac komputera przy przegladaniu internetu itp ale gdy wlaczam gre i pogram z 20minut to komputer sie wylacza (mysle ze temperatura chociaz nie wiem?) przy ustawieniu na najwyzszym chlodzeniu nie wylacza sie.
Tu moje pytanie, to jest dopuszczalne czy na srednim komputer nie powinien sie wylaczac i oddawac na gwarancje? Pierwszy raz mam obudowe z kontrola wentylatorow
#informatyka #zestawykomputerowe #komputery #skladamkomputer
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hazzey: regnum to obudowa. do tego nie nie dodają chłodzenia procesora. Pewnie dostałeś jakieś inne do zestawu,. nie wiem jakie. Ty to kupowałeś. Daj link do zestawu
  • Odpowiedz
@10129: no trzymasz ten test aż temp nie przestanie rosnąć. Odpal gpu stress test potem tam, może coś z grafą. temp amsz i tak za wysokie jak na 9400F i spartana, ja mam w furmarku ~65 na procesorze który ma z 30W więcej i wiatrakach zlimitowanych na 55% z tego co pamiętam. Ale nie powinno Ci zabezpieczenie się odpalać jak nie masz z 90-100 stopni na nim
  • Odpowiedz
@hazzey: odpal test grafiki co w tym masz. Jak Ci się jeszcze nie zwiesił to dziwne jest, w grach takich temp nie osiągniesz, pewnie amsz użycie procesora tam na poziomie 30% a nie tak jak tu prawie 100. ALe goroąco jest mocno, furmark to nie jest najbardziej obciążający test. Może faktycznie nie zdjęli tej folii
  • Odpowiedz
@10129: Zgaduje ze to zła informacja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli co teraz? + Nie wyłączył się przy takim obciążeniu to czyli nie wina temperatur?
  • Odpowiedz