Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Wykopowicze! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czy wiecie, że wczoraj wieczorem pojawił się nowy odcinek kursu "Nowoczesny C++ od podstaw" od Wojtka Razika? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dzisiaj Wojtek porusza temat pętli, sprawia że groźne komentarze stają się jeszcze groźniejsze i gra w napisaną przez siebie (prostą) grę! ()

https://www.youtube.com/watch?v=7oA5cZqzEnE ()

Miłego oglądania! ʕʔ

Pobierz CppPolska - Dzień dobry Wykopowicze! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czy wiecie, że wczoraj wieczorem p...
źródło: comment_Ik94R7pud5NIusZFaoeLP0FaG0dah6T6.jpg
  • 44
Nazywanie języka z 1983r. nowoczesnym ;). C# jeszcze można powiedzieć, że jest nowoczesny, C++ to dobry ale nie nowoczesny język


@Plotkova99: Tesla nie jest nowoczesnym samochodem, samochody powstały w 1886 roku....

C++ cały czas się zmienia, to że powstał dawno temu nie ma znaczenia. Gdyby język nie był rozwijany i powszechnie używany, wtedy zrozumiałbym narzekania.

Prawdą jest, że C++ nie wszędzie ma zastosowanie - używa się go głównie tam, gdzie potrzeba
@b33zon: @Plotkova99: Dorzucę swoje grosze ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dziś wiele osób tworzy w językach "ultra wygodnych", nie przejmując się niczym. Przez to proste aplikacje potrafią mulić, bo są napisane w JavaScript. Przez bycie wygodnym ludzie zapominają, w jaki sposób działa komputer i że można zrobić coś działającego znacznie szybciej, korzystając z innego narzędzia. Potem ktoś na apkę pisaną w JSie narzuci swoją abstrakcję (nie pozwól
@Plotkova99: Kek, bo w standardzie z przyszłego roku, będzie dalej można pisać jak w 1983 więc trzeba się przysrać że nie jest nowoczesny... Przykro mi, jak nie potrafisz kodzić nowoczesnego C++, dlatego się nie wypowiadaj. Miano nowoczesnego C++ posiada tylko kod w którym użycie nowych składni takich jak lambdy, coroutyny, concepty zwiększają przejrzystość i czytelność kodu, czy błędów kompilacji.
@CppPolska: ja najbardziej szanuję obóz który próbuje wszystko usprawnić do granic możliwość zachowując przy tym jak najlepszy wygląd. Mowa tu o apkach desktopowych. Osobiście używam electron+typescript+react/vanilla do budowy frontu apki a sam core piszę w języku takim jak GO po czym jak już wszystko jest gotowe to próbuję go przepisać na Rusta. I mówie tu o moich projektach hobbystycznych na githuba.
@CppPolska: ja mam inne pytanie, czemu tagujecie #jezykc skoro C++ z prawdziwym C nie ma nic wspólnego, chyba że black metal jest podobny do reggae. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że kogoś interesuje C, a ma gdzieś c++ (specjalnie z małej).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Plotkova99: C++ co trzy lata (od 2011) ma aktualizacje pod względem rozwoju języka (składnia) jak i jego biblioteki standardowej.

Obecnie kończy się standaryzacja dla wydania na 2020, symbolicznie reprezentowanego jako C++20. Po drodze były C++17, C++14, C++11.

Każde następne wydanie celuje w kompatybilność wsteczną oraz dodaje nowości.

C++20 będzie wydaniem, które niczym C++11 bardzo zmieni język przez swoje nowe smaczki (Concepts, Modules).

Java również ma wydania.
C# również ma wydania i