Wpis z mikrobloga

@skar: >tym sposobem, za psa zamiast zapłacić 650, zapłacisz 2k+. Zostaną tylko psy z legalnych hodowli po championach

ja za swojego dalam ponad 5k ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Bo jak wystawiałem psa wyglądającego jak rasowy, dostałem propozycję urasowienia psa. Książeczka i te sprawy. Za jakieś śmieszne pieniądze, bodaj 50zł.

50 zł, za tyle ktoś mi oferował rodowód. Tyle jest to warte.


@zortabla_rt: tak tak xD Tylko ciekawe w jakim związku krynologicznym? Bo na pewno nie w ZKWP. Januszowych związków jest w Polsce dużo i są nieuznawane przez FCI (międzynarodową federację krynologiczną).

Można oczywiście "wyrobić" papiery dla psa bez rodowodu, jeżeli ma wszystkie cechy rasy, ale to nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@i-kamieni-kupa: o, mój mem xd
@sjasmin: 5k za co? Za papier. I żal ci pewnie, że ludzie mają takie same psy za pół darmo. I wmawiasz, że są gorsze bo ze stodoły i że będą chorować. A to nie ma nic do rzeczy bo to nieprawda.
@geuze: nikogo to nie obchodzi skąd rodowód, tylko że jest rodowód. Chyba, że ktoś szuka psa uber czempiona za duże
  • Odpowiedz
  • 0
@sjasmin dobrze, ale nie kazdego stać na takiego psa, ludzie starają się jakoś sobie radzić, a pieski z takiego miotu rano mają gorzej niż te z hodowli. Te psy mogą być nawet po championach, ale nie mieć już rodowodu, sam takiego mam. Chodzi mi o to żeby nie popadać w paranoję.
  • Odpowiedz
@zortabla_rt: za co? za szereg badan genetycznych na szczeniaku w kierunku chorob zarowno dziedziczonych jak i nie, za rodzicow czempionow, za papier, za cechy charakteru i wygladu odpowiednie dla rasy.
  • Odpowiedz
nikogo to nie obchodzi skąd rodowód, tylko że jest rodowód.


@zortabla_rt: bzdura. Każdy kto poświęcił chociaż 30 minut na przeczesanie internetu na temat rasy, która go interesuje wie czym śmierdzą te pseudo związki.
  • Odpowiedz
Widze na wykopie tez od groma Januszy, ktorzy dla swoich egoistycznych pobudek nakrecaja interes produkcji chorych zwierzat w czesto tragicznych warunkach.
  • Odpowiedz
  • 1
@geuze samo utrzymanie psa jest rozlozone na lata, nie jest to jednorazowy wydatek.. 1500 zł za psa, to mało, zazwyczaj psy z rodowodem z hodowli są dużo droższe. Dodatkowo na tą cenę wpływa to, że są też do kupienia pieski z "domowych miotów", myślę że gdyby nie to ceny byłyby jeszcze wyższe.
Sam kupilem psa po championce, bez rodowodu, nie mam zamiaru jeździć na zawody, hodowli też nie zakladam, po co
  • Odpowiedz
@sjasmin "cyk zgloszonko" tym sposobem, za psa zamiast zapłacić 650, zapłacisz 2k+. Zostaną tylko psy z legalnych hodowli po championach :)


@skar: To chyba dobrze? Jak 2k na zwierze to dla Ciebie duzo to kup sobie lepiej pluszaka, bo do zywych sie nie nadajesz.
  • Odpowiedz
@zortabla_rt: tym, że stowarzyszają w 99% takich Januszy hodowli, którzy nie przestrzegają żadnych zasad, a związek istnieje tylko po to, żeby się nikt nie przyczepił. Ludzie czekają do dobrych hodowli w kolejkach nawet po kilka lat, płacąc po psy 5-7k, a ty myślisz, że nikt nie zwraca uwagi na to skąd jest metryka?

Sam kupilem psa po championce, bez rodowodu, nie mam zamiaru jeździć na zawody, hodowli też nie zakladam,
  • Odpowiedz
Wykop mnie tylko utwierdza że lewaki a w szczególności kobiety to jednak ameby umysłowe. Nie rozumieją że jak się czegoś zakaże to ludzie prędzej czy później to obejdą i nie mówię tu o wystawianiu psów "za darmo".


@MateuszWajchePrzeloz: niby masz rację i nie masz racji jednocześnie :-) Bo po wprowadzeniu zakazu z 50%* ludzi da sobie z zakazaną czynnością spokój, bo ryzyko, a reszta będzie kombinowała, bo zyski.

*dane z
  • Odpowiedz
Sama się zgłoś, coś złego w tym że ktoś mając prawie rasowe psy, ma szczeniaki które odhował, zaszczepił, odrobaczył, wykarmił i chce za to śmieszne pieniądze?

Ta, będę sterylizował sukę bo ci się tak podoba? To mi za to zapłać i zwróć wszelkie koszty i wynagrodź mi brak szczeniaków w przyszłości.


50 zł, za tyle ktoś mi oferował rodowód. Tyle jest to warte.


@zortabla_rt: po co Ci był pies skoro
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PannaYa: Pies jest po to by służył i ochraniał podwórko. Jeśli dla kogoś to członek rodziny, to nie do końca ma dobrze w głowie. Pies człowieka nie zastąpi nigdy.
Pomijam też kwestię, że trzymanie psa w jakimż bloku powinno być zabronione.
Pies to nie zabawka co ma ładnie wyglądać i wystarczy z nim wyjść na spacer.
  • Odpowiedz