Wpis z mikrobloga

@zortabla_rt: trzymanie psa na podwórku i nie zajmowanie się nim jest tak samo szkodliwe jak trzymanie psa w bloku i nie zajmowanie się nim.

Pies nudzi się tak samo na dużym podwórku jak i w bloku jeśli nie wychodzisz z nim na spacery i nie zaspokajasz jego innych potrzeb.
  • Odpowiedz
@zortabla_rt: ja się nie odnoszę do tego po co jest pies tylko jak się kupuje psy rasowe. Chciałeś rasowca to kupuje się rasowca na pewnych zasadach, ewentualnie bierze za darmo jesli ci taki pies nie potrzebny. Owczarki to psy do pracy a nie podwórkowe i żeby im szajba nie odbiła potrzebują dużo ruchu, bo samym lataniem wkoło płotu się nie zadowolą. A trzymanie w mieszkaniu nie jest złe bo psy
P.....a - @zortabla_rt: ja się nie odnoszę do tego po co jest pies tylko jak się kupu...

źródło: comment_s1Db6VspSlTA46BduywovmMjjjn5vMIA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zortabla_rt jak ja nie cierpię takiego pier*olenia. Mam nadzieję, że trollujesz, bo serio normalny człowiek tak by nie napisał xD a Prawda jest taka, że człowiek udomowił psy i koty i jest za nie ODPOWIEDZIALNY. Za każdego psa i kota. Za każde życie. Udomawiajac te zwierzęta skazał siebie na to żeby o nie dbać, bez niego te zwierzaki nie mają szans i giną na ulicach. Wziął za nie odpowiedzialność tysiące lat
  • Odpowiedz
@Hubstein: A ja się kiedyś zastanawiałem dlaczego jak miałem do oddania kilka piesków w rodzinie to każdy przez telefon pytał mnie ile za psa, chociaż było napisane, że za darmo. Dopiero potem ogarnąłem, że na OLX jest masa tych 'darmowych' psów. Ostatecznie nie wziąłem za psiaki ani grosza, ale pytań o cenę miałem kilkanaście...
  • Odpowiedz
  • 1
Jakiś czas temu chciałem przygarnąć psa. Szukałem na olx i w 90% ogłoszeń "za darmo" oferowane psy nie są za darmo ze względu na to, że oficjalnie nie można sprzedawać psów bez zarejestrowanej hodowli. Niestety na olx jest to na porządku dziennym, nie jest to pojedynczy przypadek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PirateRibosome: Miałem psa ze schroniska i nie polecam. Nie dziwię się, że do schroniska trafił bo szczekał na swój cień.
Kwestia odpowiedzialności, zgadzam się, ale nie ma idealnego świata i masa psów będzie porzucana w szczerym polu.
Najczęściej właśnie przez ludzi, którzy nie wiedzą jaką atrakcją może być uroczy mały piesek po roku w jakimś małym mieszkanku.
Nie wspominasz o kwestii sprzedaży psa. Co w tym więc złego, że ktoś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Hubstein:
My przygarnęliśmy sukę wyrzucona z psedohodowli do lasu. Dwa lata zajęło ogarnięcie jej psychiki, chociaż do tej pory czasem pojawiają jej się stany lękowe. Zgłaszaj albo wyślij mi dane ogłoszenia to ja wyślę. Zwierzaki nie zasługują na takie traktowanie.
  • Odpowiedz
@zortabla_rt oczywiście, że szczekał na swój cień, psy ze schroniska za zazwyczaj zestresowane i wymagają dużo pracy. Trafiają tam zazwyczaj z domów gdzie były same a nagle znajdują się w rzeczywistości gdzie jest 100 lub więcej psów w małej przestrzeni. Co mają robić? Ich świat się zawalił bo zazwyczaj ktoś ich nie chciał, nie potrzebował. Albo po prostu nie szukał. Świata idealnego nie ma i nie będzie tak jak nie ma
  • Odpowiedz
Od psa bez rodowodu i suki bez rodowodu którą według was powinienem wysterylizować.


@zortabla_rt: Nie nalegamy... ale to dobrze, że chociaż wiesz co powinieneś z tym kundlem zrobić ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz