Wpis z mikrobloga

Weź se znajdź kompetentną, dyspozycyjną i SŁOWNĄ ekipę remontową - powodzenia.


@enron: To też jest problemem, co mnie dziwi do tej pory że w kraju w którym są tak niskie płace wciąż brakuje ekip remontowych, a te które zostały to w większości cwaniaki o kiepskiej jakości zawyżające ceny. Jest to luka rynkowa i zastanawiające jest to że nikt jej jeszcze nie zapełnił, zwłaszcza że zarobki są wysokie i większość nawet nie
@Anna_: są niskie płace - ale nie w budowlance. Poza tym byle łepek się poduczy np. flizowania to nie będzie robił „pod kimś” tylko sam zakłada biznes. I często jest tak, że masz do dyspozycji ekipę ale fliziarza musisz sobie znaleźć sam ¯_(ツ)_/¯
@rales: Ja nie potrafię się byczyć na urlopie. Po prostu się nudzę do tego stopnia że powoduje to dyskomfort i znajduje sobie jakąś robotę. Najczęściej jest to coś co lubię, niemniej nic nie robić nie potrafię.
@enron: To jednak dalej nie tłumaczy dlaczego wciąż brakuje ekip remontowych, praca solo czy z własną ekipą z pewnością jest bardziej opłacalna. Mężczyźni którzy i tak pracują fizycznie powinni rzucać się na to jak na świeże bułeczki. No chyba że wszyscy co się wyszkolili faktycznie wyjeżdżają za granicę żeby zarabiać jeszcze więcej.
@owocliczi No widzisz, życzę Ci takiego stanu rzeczy mając 48lat, że możesz się zajmować tym co lubisz a to inni na Ciebie robią i masz wszystko w dupie, najbardziej ludzi którzy mówią co wypada a co nie albo co masz robić.

Pozdrowionka ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rales: akurat w zdaniu "koło domu jest zawsze coś do zrobienia" to jest święta prawda. Jestem na weekend w domu rodziców. Rodziców nie ma i #!$%@? z tego, bo #!$%@? od rana do wieczora, zero odpoczynku. Szczególnie, że rodzice mają starszawy pięć węglowy, dziennie spędzam około godziny na paleniu w nim, a różowa myśli, że przy piecu Wykop oglądam. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rales: A mnie śmieszy jak ludzie jadą za granicę, siedzą nad wodą, oglądają, pstrykają foty, wracają opaleni i nic więcej z tego nie mają poza półgodzinną prezentacją slajdów na święta i galerię na fejsie do brandzlowania się lajkami ¯\_(ツ)_/¯
Ja sobie expię przy płytkach, nabieram skilla przy hydraulice. Jestem facetem starszej daty, lubię spędzać czas pożytecznie, a nie peryskopem do góry.
Każdy spędza czas wolny jak lubi i pisanie że tylko
@vasco_da_gama:

4000 zł minus VAT zostaje 3080. Od tego odejmijmy 35% składek na ZUS społeczny, całość to ok 1000 zł więc wyjdzie z 350 zł. Zostaje 2730 zł. Od tego 19% dochodowego zostaje 2210 zł.

mordo, co ty liczysz? VAT od malowania ścian XD
Od tych 4000 płacisz jedynie 5.5% ryczałtu + te 350 na zus - na rękę zostaje 3430zł (61.25 netto/h przyjmując twoje założenie, że nie wliczyl farby -
mieć dwie lewe ręce a potrafić odpoczywać i szanować swój czas wolny to dwie różnie rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale ludzie z mentalnością niewolnika tego nie zrozumieją


@Kolorowezworki: A co ma mentalność niewolnika do tego? Niewolnik nie szuka zajęcia po to żeby po pracy z której nic nie ma jeszcze dalej pracować u pana.Tu bardziej chodzi o brak szacunku do własnego czasu i zdrowia.