Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki mam pytanie. Kupilem jakis czas temu mieszkanie w Krakowie. Umowe deweloperska podpisalem w marcu a klucze do odbioru mam dopiero w grudniu. Teraz przyszedl mi jakis list z sadu rejonowego w Krakowie, ze wpisuja mnie do ksiegi wieczystej, ale zaznaczone jest, ze "nie jest to odpis ksiegi wieczystej". Czy jest to TEN wpis do ksiegi wieczystej? To moje pierwsze mieszkanie i troche nie kminie tematu. Bank liczy sobie ode mnie 279zl co miesiac oplaty za podniesione ryzyko w zwiazku z tym, ze nie ma wpisu. Natomiast czy to mozliwe, ze wpisali mnie zanim mieszkanie zostalo odebrane od dewelopera?? #krakow #nieruchomosci
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Distri_guy: zakładam że chodzi o wpis do hipoteki. Dopóki nie ma wpisu do hipoteki to będziesz płacił podwyższona marzę. Wniosek o wpis złożyć możesz dopiero po przeniesieniu własności. I od momentu złożenia wniosku w Krakowie czeka się nawet do roku na wpisanie banku do hipoteki.
  • Odpowiedz
@Distri_guy: Kolega @bugg dobrze ci napisał. Masz już zalozona księgę. Po prostu ten list, który dostałeś, nie jest dokumentem tylko informacja.
Zapytaj w banku, czy potrzebujesz odpisu czy wystarczy sam numer księgi. Ja nie musiałam nie donosić tylko podałam im numer.
  • Odpowiedz
@Distri_guy: nie jest to ten wpis. Ten wpis, który dostałeś to wpis z umowy deweloperskiej. Jak po odebraniu mieszkania podpiszesz akt notarialny to od tego czasu czekasz jakieś 8-10 miesięcy i dostaniesz ten wpis, dzięki któremu nie będziesz musiał płacić opłaty za podwyższone ryzyko. Pamiętaj, że nie musisz czekać na wpis. Tak na prawdę jak podpiszesz akt notarialny to będzie tam numer księgi wieczystej, wpisujesz go tutaj na stronie:

https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW?komunikaty=true&kontakt=true&okienkoSerwisowe=false

i
  • Odpowiedz
@Distri_guy: btw. ostatnio (07-09.2019) znajomi zostali wpisani do księgi wieczystej w Krakowie (lokalizacja istotna) w DWA MIESIĄCE.
Zdarzają się sytuacje, że w Krk trwa to ponad pół roku.
  • Odpowiedz