Wpis z mikrobloga

Czasami tęsknię za każdym moim chłopakiem, każdym z osobna. (No, może za wyjątkiem jednego) W każdej relacji zostawia się cząstkę siebie, cząstkę siebie się wklada i traci bezpowrotnie (?). Boli, że nie wyszło, choć jest się już mądrzejszym, wie się więcej, i wiadomo już teraz, że wyjść nie mogło. Ale tęskni się za tymi dobrymi elementami, w każdym coś fajnego było (niekoniecznie #beniz xD). Chciałoby się zrobić jakiś taki zlepek tych wszystkich fajnych cech osób z którymi się było, które się - w jakiś sposób, ale zawsze - kochało...

Dokładnie dekadę temu się to wszystko u mnie zaczęło, tak byłam wcześniej spragniona relacji, no to się #!$%@? nasyciłam xD Mam już dosyć, jestem tym wszystkim zmęczona, ja #!$%@?, ale zyjemy w pokręconych czasach, wszyscy mamy chaos i pustkę w głowie, jakie to jest #!$%@? smutne wszystko... Ale pókim żywi, będziem szukać xD

#natifeels #przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki
  • 148
  • Odpowiedz
Wytłumacz więc skąd pomysł na wiele dzieci? Z powietrza? Z logiki?


@dumspiro: no z logiki, a skąd?

Ludzie w tych krajach chcą mieć zabezpieczoną przyszłość i dlatego mają dużo dzieci.

A więc czemu część tych dzieci umiera skoro to taki świadomy odpowiedzialny wybor?


Nie wiem, może dlatego że ludzie ogólnie są śmiertelni i czasem umierają w młodości?

W Europie mamy więcej kapitału więc nie musimy mieć tyle dzieci aby przetrwac.


Ale
  • Odpowiedz
bo chciałem Ci ewentualnie pomóc.


@r5678: Ale w czym? Gdzieś prosiłam o pomoc?

Co do pierwszego, to po prostu nie rozumiesz, że ludzie są różni i mają różne podejście. Jestem wrażliwa i uczuciowa, kiedy trzeba, a jak mi zależy na facecie, to pójdę za nim na koniec świata, ale potrafię też być twarda, nie przejmować się i nie żyć przeszłością.
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: skoro są świadomi to wiedzą że w takich warunkach śmiertelność jest znacznie większa niż w takiej Europie gdzie mamy rozwinięta medycyne, higiena jest na wyższym poziomie etc. Jakby wynikał że świadomego wyboru to ludzie w Europie mieliby dużo dzieci bo mogą, ale jak widać niekoniecznie tak jest bo nie potrzebują zabezpieczenia. Odchudzanie jest świadome ale skądś wynika właśnie z tego że organizm poniekąd wie co dla niego źle a otyłość
  • Odpowiedz
skoro są świadomi to wiedzą że w takich warunkach śmiertelność jest znacznie większa niż w takiej Europie gdzie mamy rozwinięta medycyne, higiena jest na wyższym poziomie etc.


@dumspiro: no i co z tego? Świadomie się na nią godzą.

Jakby wynikał że świadomego wyboru to ludzie w Europie mieliby dużo dzieci bo mogą, ale jak widać niekoniecznie tak jest bo nie potrzebują zabezpieczenia.


Czyli to żaden instynkt, bo instynkty nie planują, ani
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: świadomie się godzą na śmierć i choroby? Widzisz co piszesz? W imię czego godzą? Bo chcą mieć dzieci po prostu? Serio? Też zrobisz sobie dziecko wiedząc że będzie cale życie warzywem bo tak? Co ty pieprzysz człowieku? Polecam wgłębić się w temat bo genetycznie jesteśmy przystosowani do bycia zwinnymi a wielkie mięśnie są raczej poniżej zwinności w kwestii ewolucji panie kolego i kolejny raz pieprzysz głupoty. A uczucia sytości nie
  • Odpowiedz
świadomie się godzą na śmierć i choroby? Widzisz co piszesz? W imię czego godzą?


@dumspiro: oczywiście, że świadomie. Godzą się w imię lepszego bytu.

Bo chcą mieć dzieci po prostu? Serio? Też zrobisz sobie dziecko wiedząc że będzie cale życie warzywem bo tak?


Dzbanie, a ty myślisz, że ludzie wiedzą czy dziecko będzie "warzywem" czy nie?

To jest kwestia ryzyka a nie pewności.

Tylko się ośmieszasz takimi głupotami.

Polecam wgłębić się
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: godzą się w imię lepszego bytu xddd a więc co to znaczy? Jak ten byt musi być dla nich ważny by poświęcić istnienia? Jeśli są świadomi otoczenia, chorób, słabo rozwiniętej medycyny, higieny itd to wiedzą że ryzyko jest dużo większe prawda? Mówię o korelacji otyłości o czym również pieprzysz głupoty w stosunku do szczupłej sylwetki. Widać istnieje po coś a klimatyzacja mówi ci coś? Ludzie w krótkim czasie zmienili styl
  • Odpowiedz
godzą się w imię lepszego bytu xddd a więc co to znaczy?


@dumspiro: to znaczy, że logicznie podejmują ryzyko.

Jakbyś nie wiedział, to potrzeba dbania o dzieci też jest instynktowna.

Jak ten byt musi być dla nich ważny by poświęcić istnienia?


Jak poświęcić?

Jeśli są świadomi otoczenia, chorób, słabo rozwiniętej medycyny, higieny itd to wiedzą że ryzyko jest dużo większe prawda?


I co z tego? Może świadomie przełamują strach przed śmiercią
  • Odpowiedz
Łooo kutwa, widzę że mój post żył własnym życiem kiedy ja byłam w krainie morfeusza :D nie sądziłam że dożyję dnia, kiedy nie będę miała czasu na odczytanie wszystkich komentarzy pod moim własnym postem :D dziękuję wszystkim za udział w dyskusji i podzielenie się swoim punktem widzenia :) yo wykopki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: poświęcić znając ryzyko chorób i generalnie przeżycia dziecka. Przełamują strach przed śmiercią dziecka? Coo? Xd a może po prostu instynkt przetrwania działa i nie myślą logicznie i nie liczą się z tym ? Mówiliśmy o oylosci, ty twierdziles że "Gdyby organizm wiedział, że otyłość jest zła, to by po prostu włączał szybciej uczucie sytości.

Przecież to organizm przy pomocy instynktów każe ludziom jeść. Jeśli by wiedział, że nie można jeść
  • Odpowiedz
poświęcić znając ryzyko chorób i generalnie przeżycia dziecka.


@dumspiro: przecież chęć przeżycia dziecka to też instynkt.

Przełamują strach przed śmiercią dziecka? Coo? Xd a może po prostu instynkt przetrwania działa i nie myślą logicznie i nie liczą się z tym ?


A może po prostu bredzisz? Przecież chęć dbania o dobro dziecka to też instynkt.

Gdyby każdy myślał tak jak ty, to by nie miał żadnych dzieci, bo każdy może mieć
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: instynkt przetrwania jest najsilniejszy. Instynkt przetrwania jest najsilniejszy z instynktów. To dlaczego miażdżycę i zawały serca i inne choroby spowodowane otyłością są jednym z głównych czynników śmierci w 21 wieku? Ale atletyczna sylwetka jest dużo lepsza pod każdym względem niż otyła WTF w ogóle? Sam jesteś jedną wielką brednia, ciężko bo są leniami i nie lecą na deficycie kalorycznym a raczej na nadwyzce. Instynktowne rzeczy niekoniecznie są łatwe a na
  • Odpowiedz
instynkt przetrwania jest najsilniejszy. Instynkt przetrwania jest najsilniejszy z instynktów.


@dumspiro: udowodnij, że to instynkt przetrwania każe ludziom odkładać środki na starość.

Napisz też czemu ludzie tego nie robili 50 tysięcy lat temu.

To dlaczego miażdżycę i zawały serca i inne choroby spowodowane otyłością są jednym z głównych czynników śmierci w 21 wieku?


Dlatego, że wbrew twoim kłamstwom, instynkt nie przejmuje się wcale tym co będzie na starość i każe żreć
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: udowodnij że nie. Każe żreć żebyś nie zdechł z głodu. Nie głąbie, wymaga optymalnej dawki pokarmu i ruchu. Nie byli zylasci tylko mieli mało mięśni ale jednak mieć minimum musieli a więc potwierdzasz że lepsze to niż otyłość? Przyjmijmy że lenistwo takie jest i co to ma do otyłości w obecnych czasach czy ogólnie otyłości? I co w związku rozwojem rolni twa? Wcześniej polowali na zwierzęta i nie było permanentnych
  • Odpowiedz
Każe żreć żebyś nie zdechł z głodu.


@dumspiro: i otyli jedzą dużo ponad miarę, żeby nie zdechnąć z głodu?

Nie, wystarczyłoby im znacznie mniej, a mimo to czują głód i chcą jeść więcej.

Nie głąbie, wymaga optymalnej dawki pokarmu i ruchu.


Powiedz to dzbanie instyktowi, który każe im jeść więcej niż trzeba do przeżycia.

Nie byli zylasci tylko mieli mało mięśni ale jednak mieć minimum musieli a więc potwierdzasz że lepsze
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: bo są zaburzeni, to nie jest normalne. Nie każe ci jeść jak świnia, to zaburzenie.instybkt im kazał jeść więcej bo dużo się ruszali a jedzenia było mało więc musieli jeść na zapas??? Ja głąbie to właśnie mówię że w naszych czasach właśnie przez lenistwo są otyli w tym brak ruchu i siedzący tryb pracy . A ja mówię coś że przez rolnictwo mają mniej? Po co piszesz coś oczywistego i
  • Odpowiedz
bo są zaburzeni, to nie jest normalne. Nie każe ci jeść jak świnia, to zaburzenie.instybkt im kazał jeść więcej bo dużo się ruszali a jedzenia było mało więc musieli jeść na zapas??? Ja głąbie to właśnie mówię że w naszych czasach właśnie przez lenistwo są otyli w tym brak ruchu i siedzący tryb pracy . A ja mówię coś że przez rolnictwo mają mniej? Po co piszesz coś oczywistego i jak to
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: ja mówię że dążenie do stabilnego wydajnego organizmu jest, otyłość to przeciwieństwo. Nieukiem jesteś ty. Chodzi o całą akcję nikt normalny nie uważa że zabicie człowieka jest przyjemne, to przymus żeby przetrwać jaki glab, jest wiele instynktów, jeden przetrwania. Jesteś imbecylem
  • Odpowiedz