Wpis z mikrobloga

Czasami tęsknię za każdym moim chłopakiem, każdym z osobna. (No, może za wyjątkiem jednego) W każdej relacji zostawia się cząstkę siebie, cząstkę siebie się wklada i traci bezpowrotnie (?). Boli, że nie wyszło, choć jest się już mądrzejszym, wie się więcej, i wiadomo już teraz, że wyjść nie mogło. Ale tęskni się za tymi dobrymi elementami, w każdym coś fajnego było (niekoniecznie #beniz xD). Chciałoby się zrobić jakiś taki zlepek tych wszystkich fajnych cech osób z którymi się było, które się - w jakiś sposób, ale zawsze - kochało...

Dokładnie dekadę temu się to wszystko u mnie zaczęło, tak byłam wcześniej spragniona relacji, no to się #!$%@? nasyciłam xD Mam już dosyć, jestem tym wszystkim zmęczona, ja #!$%@?, ale zyjemy w pokręconych czasach, wszyscy mamy chaos i pustkę w głowie, jakie to jest #!$%@? smutne wszystko... Ale pókim żywi, będziem szukać xD

#natifeels #przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki
  • 148
  • Odpowiedz
@dumspiro: tu masz definicję z Wikipedii:

Przykładowe instynkty: pokarmowy, pobierania wody, pobierania soli mineralnych (np. soli z lizawki), oddechowy (u zwierząt wtórnie wodnych, gdyż u zwierząt lądowych oddychanie jest nieskomplikowanym odruchem), pielęgnacji ciała, rozrodczy (wraz z terytorializmem) i opieki nad potomstwem, snu. W potocznym języku wiele innych zachowań również bywa nazywane instynktownymi, jednak nie spełniają one etologicznej definicji tego pojęcia. W oparciu o etologiczne kryteria nie da się wyróżnić instynktu samozachowawczego,
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: nie odróżniasz języka potocznego i zakresu przesłania jego więc dyskusja z tobą nie ma sensu. Zdrowe organizmy mają takie dążenie, mówienie o większości można porównać do demokracji gdzie większość jest debilami a mimo to nie masz na to wpływu i ponosisz konsekwencje ich wyboru.Analogicznie jest tu. Instynkty kierują naszym życiem czy tego chcesz czy nie a logiczne myślenie jest w pewien sposób zależne od nich, nie stoi po drugiej stronie
  • Odpowiedz
nie odróżniasz języka potocznego i zakresu przesłania jego więc dyskusja z tobą nie ma sensu.


@dumspiro: język naukowy jest ważniejszy.

Zdrowe organizmy mają takie dążenie, mówienie o większości


Nie mają. Po prostu takie organizmy nie muszą się odchudzać, bo jedzą mniej.

Instynkty kierują naszym życiem czy tego chcesz czy nie a logiczne myślenie jest w pewien sposób zależne od nich, nie stoi po drugiej stronie jak to uważasz, tyle w temacie
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: język naukowy jest ważniejszy, racja, może źle się określiłem pisząc to, w takim razie mój blad.kazdy zdrowy człowiek dąży do dobrej wagi, proporcji, ci którzy mają skrzywienia odbiegają od niej. to ty w pokrętny sposób tłumaczysz to jakimś akceptowaniem niesamowicie wysokiego ryzyka śmierci dziecka lub chorób logicznym świadomym działaniem a tak nie jest
  • Odpowiedz
kazdy zdrowy człowiek dąży do dobrej wagi, proporcji, ci którzy mają skrzywienia odbiegają od niej.


@dumspiro: ty pisałeś, że instynkt dąży, a nie człowiek.

Człowiek składa się z instynktów i świadomości, a do dobrej wagi dąży świadomość, a nie instynkt.

To świadomość też pomogła ludziom ustalić jaka jest dobra waga, bo organizm sam tego nie wie.
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: bo dąży instynkt, skrót myślowy, okej nie będę ich używał bo tracisz rozumowanie. Do zachowania istnienia dąży instynkt. Świadomość to raczej kwestia większościowo duchowa. W czasach prehistorycznych ludzie mieli taką świadomość? Watpie. Właśnie to instynkty pomagają organizmowi zachować odpowiednie proporcje czy wage
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: z wikipedii o świadomości: Przez pojęcie "świadomość" można rozumieć wiele stanów - od zdawania sobie sprawy z istnienia otoczenia, istnienia samego siebie, poprzez świadomość istnienia swojego życia psychicznego aż po świadomość świadomą samej siebie[1]. W tym pierwszym przypadku świadomość mają niektóre zwierzęta, a świadomość samego siebie posiadają ludzie i najprawdopodobniej szympansy. Nie jest jasne, czy samoświadomość ma tylko Homo sapiens.

Według Adama Zemana można wyróżnić trzy następujące wymiary świadomości skierowanej
  • Odpowiedz