Wpis z mikrobloga

Czasami tęsknię za każdym moim chłopakiem, każdym z osobna. (No, może za wyjątkiem jednego) W każdej relacji zostawia się cząstkę siebie, cząstkę siebie się wklada i traci bezpowrotnie (?). Boli, że nie wyszło, choć jest się już mądrzejszym, wie się więcej, i wiadomo już teraz, że wyjść nie mogło. Ale tęskni się za tymi dobrymi elementami, w każdym coś fajnego było (niekoniecznie #beniz xD). Chciałoby się zrobić jakiś taki zlepek tych wszystkich fajnych cech osób z którymi się było, które się - w jakiś sposób, ale zawsze - kochało...

Dokładnie dekadę temu się to wszystko u mnie zaczęło, tak byłam wcześniej spragniona relacji, no to się #!$%@? nasyciłam xD Mam już dosyć, jestem tym wszystkim zmęczona, ja #!$%@?, ale zyjemy w pokręconych czasach, wszyscy mamy chaos i pustkę w głowie, jakie to jest #!$%@? smutne wszystko... Ale pókim żywi, będziem szukać xD

#natifeels #przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki
  • 148
ja nie powiedzialbym że jako priorytet, bo takich jest mniej, raczej podświadomie wysoko wśród innych czynników. Jasne że możemy ją olać ale to musi być świadoma decyzja, jest to jednak działanie wbrew naszej naturze w kwestii przetrwania gatunku ludzkiego


@dumspiro: cała cywilizacja jest wbrew naturze, bo od tysięcy lat ogranicza zwierzęce instynkty i stawia wyżej dobrostan grupy, niż indywidualne oczekiwania.

Gdybyśmy mieli żyć naturalnie, to ludzkość powinna żyć w kilkudziesięciuosobowych grupach,
@Liwiia: pracy, w szkole, w warzywniaku, przy jakichś projektach, generalnie odbiór ciebie jako człowieka i twojego zdania, nie bez powodu im człowiek jest bardziej atrakcyjny tym łatwiej mu info relacje międzyludzkie i osiąganie sukcesu, jest masa dowodów na to w necie, ksiazkach, artykulach, jeśli tego nie widziałaś polecam zgłębić temat
pracy, w szkole, w warzywniaku, przy jakichś projektach, generalnie odbiór ciebie jako człowieka i twojego zdania, nie bez powodu im człowiek jest bardziej atrakcyjny tym łatwiej mu info relacje międzyludzkie i osiąganie sukcesu, jest masa dowodów na to w necie, ksiazkach, artykulach, jeśli tego nie widziałaś polecam zgłębić temat


@dumspiro: Ale mi nie chodziło o seksualnosć w sensie atrakcyjność tylko po prostu o seks
OPka o czym innym, wyk0pki o czym
@Strzelec_Kurpiowski: pojęcie progresu jest koledze znane? Wszystko się zmienia, człowiek jako istota myślącą ciągle się rozwija więc nie ma się co trzymać sztywnych zasad życia w grupach. Swoją drogą rodzina to taka grupa, znajomi to również taka grupa i tych grup jest wiele więcej, zastanów się przyczyn po co te grupy się formowały?po co walczyli? Teraz walka wręcz zmieniła się w walkę kapitałem i szeregiem innych rzeczy. Kobiety były zasobem w
ale seksualność a atrakcyjność są ze sobą powiazane, myślę że to logiczne a więc zastanów się o czym ja, o czym opka, a o czym ty myślisz że ja myślę


@dumspiro:
Człowieku, mi chodziło o to, że część mężczyzn ma sporą obsesję na punkcie seksu skoro z wpisu o tym, że tęskni za byłymi wyszła dyskusja czy dziewictwo jest ważne
A Ty się wciąłeś z czymś zupelnie innym,
@Liwiia: ja nie twierdzę że nie ma obsesji. Czym różni się partner od dobrego przyjaciela/przyjaciółki? Nie czasem seksem? A może mam zamknięta głowę więc oświeć mnie. Dziewictwo (seks) pośrednio jest powiązane z tym, ale nie wnikam skąd to wyszło w tym temacie. Czytaj ze zrozumieniem
pojęcie progresu jest koledze znane? Wszystko się zmienia, człowiek jako istota myślącą ciągle się rozwija więc nie ma się co trzymać sztywnych zasad życia w grupach.


@dumspiro: jest mi znane, ale przecież to ty się powołujesz na naturalność. Przecież równie dobrze progtrsem można nazwać to, że coraz więcej spycha seksualność na dalszy plan.

Instynkty się nie zmieniły, zmieniło się pole walki ale zasady, choć poszły na przod, nadal są podobne aczkolwiek
Czym różni się partner od dobrego przyjaciela/przyjaciółki? Nie czasem seksem?

@dumspiro: Najbardziej różni sie tym, że musi się nam podobać i pociągać.Wyglądem, charakterem itp.

Dziewictwo (seks) pośrednio jest powiązane z tym, ale nie wnikam skąd to wyszło w tym temacie

No właśnie w ogóle nie jest, bo ona nic o seksie nie pisała
Nie wiem, po prostu po co mi odpisujesz nie na temat zupełnie
@Strzelec_Kurpiowski: seksualność spycha na dalszy plan. Odniose się do ubóstwa np Afryka w której dzieci są kapitałem, swojego rodzaju emerytura, stąd tyle rodzin wielodzietnych. W krajach rozwiniętych tego nie potrzeba, więc dominuje 2+1 większą świadomość wychowania i konsekwencji niedopilnowania dziecka np. późniejsze zaburzenia psychiczne i społeczne przy nieodpowiednim dawkowaniu wsparcia rodziców czy po prostu bycia w życiu dziecka. Zmieniła się broń, kiedyś sila, dziś spryt i szeroko pojętą zaradność. Kobieta wybrałaby
@Liwiia: okej, ale ja nie mówię że nie, po co ze mną walczysz kiedy nie jestem żadną strona? Po drugie: więc jaka jest różnica między dobrym przyjacielem z którym czujesz się jak jedna dusza a facetem z którym byś była? Nie czasami seksualność?
seksualność spycha na dalszy plan. Odniose się do ubóstwa np Afryka w której dzieci są kapitałem, swojego rodzaju emerytura, stąd tyle rodzin wielodzietnych. W krajach rozwiniętych tego nie potrzeba, więc dominuje 2+1 większą świadomość wychowania i konsekwencji niedopilnowania dziecka np. późniejsze zaburzenia psychiczne i społeczne przy nieodpowiednim dawkowaniu wsparcia rodziców czy po prostu bycia w życiu dziecka. Zmieniła się broń, kiedyś sila, dziś spryt i szeroko pojętą zaradność. Kobieta wybrałaby gościa zaradnego
@Strzelec_Kurpiowski: instynkt przetrwania- najsilniejszy z instynktów- kobiety i jej potomstwa. Możesz to nazywać świadomym wyborem, w ubogich krajach ludzie też dziwnym świadomym wyborem mają wiele dzieci a zapytani po co odpowiadają że przede wszystkim to ich fundusz emerytalny, nie tylko "z braku zajęcia"
okej, ale ja nie mówię że nie, po co ze mną walczysz kiedy nie jestem żadną strona?


@dumspiro: Nie walczę, nie lubię jak mi ktoś odpisuje nie na temat

Po drugie: więc jaka jest różnica między dobrym przyjacielem z którym czujesz się jak jedna dusza a facetem z którym byś była?

Jakbym się z kimś czuła jak jedna dusza to chciałabym z nim być
instynkt przetrwania- najsilniejszy z instynktów- kobiety i jej potomstwa. Możesz to nazywać świadomym wyborem, w ubogich krajach ludzie też dziwnym świadomym wyborem mają wiele dzieci a zapytani po co odpowiadają że przede wszystkim to ich fundusz emerytalny, nie tylko "z braku zajęcia"


@dumspiro: skoro ludzie w biednych krajach tak mówią, to też jest ich świadomy wybór.

Mają dużo dzieci, bo zwyczajnie się to im opłaca, a nie dlatego że mają taką
@Liwiia: nie, w grę wchodzi również seksualność, to właśnie różni dobra przyjaźń od związku ale możesz sobie zaprzeczać. Polecam patrzeć na swoje życie albo otoczenie bo tylko ono sprawia że dane zdanie trafia do nas, musimy się z tym w jakiś sposób utozsamic