Wpis z mikrobloga

Ten uczuć, gdy możesz legalnie #!$%@? cała blachę ciasta. ( ͡° ͜ʖ ͡°) coś nie wyrosło, ale to chyba wina piekarnika, bo już drugi płaski. Za to nażarlem się jak wieprz( ͡° ͜ʖ ͡°)

80g pszennej, 70 owsianej 50 ryżowej

400ml białek
Równe 300 marchewki
Proszek, soda, kakao, słodzik.
Piana plus reszta składników, do pieca na 40 min i gotowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam. Mimo że płaski, to pyszny i #!$%@? chrupiący. Zachwycałem się nim. Jak normalne ciasto #mikrokoksy #dieta #jedzenie
Pobierz DuzyDzikiZwierz - Ten uczuć, gdy możesz legalnie #!$%@? cała blachę ciasta. ( ͡° ͜ʖ ͡...
źródło: comment_WxihTtyCyrHklTqlMlxVoKHp6qZANB5g.jpg
  • 19
@Skogyr: ale kurde. Smakuje naprawdę jak normalne ciasto. Aż byłem w szoku. I to takie chrupkie, przepyszne. Tylko nie wiem czemu nie wyrosło za bardzo. Może blacha za duża na taką ilość ciasta. Albo piekarnik coś szwankuje, bo już były z nim problemy
@Duzy_Dziki_Zwierz: Wiem, bo sam #!$%@? często takie, mimo wszystko żal dupę ściska jak nie moge dodac pół kostki masła i wrzucić z 8całych jaj :D

Białka osobno ubij, #!$%@? mąkę ryżową, bo ona jest ciężka i #!$%@? chłonie zimne płyny, a zanim się zagrzeje to już zdąży Ci #!$%@?ć powietrze.
Najlepiej mi ciasto puchnie na owsianej. Dodaj octu sody i proszku do pieczenia. Zamiast octu można coś innego kwaśnego, jakiś jogurt,
@Duzy_Dziki_Zwierz: Tłuste to nie jest, przynajmniej nie czuć tłuszczu, to nie jest #!$%@? smalcu łyżką jak noob, bo tłuszcz w cieście pełni rolę nawilżacza, udelikatniacza, ciasto jest po prostu mega smaczne. Dam sobie rękę #!$%@?ć, że gdybym Ci nie podał makro i składu i podał dwa kawałki jeden low fat, drugi powiedzmy już medium (nie chodzi o to by #!$%@?ć za dużo, czekolady, czy pralin gdzie masz kalorycznie tłuszcz:ww 1:1 też
@kRpt: w internetach jest zetrzeć i odsączyć, i tak tym razem zrobiłem. W sumie było troszkę inne, niż jak blendowałem, miało kawałki marchewki i imo było smaczniejsze

@Skogyr: Dzisiaj bym mógł zrobić z 3 żółtkami, ale tylko 75g mąki, więc nie pojadłbym i tylko się #!$%@?ł. Ale i tak się zastanawiam czy nie spróbować
@Duzy_Dziki_Zwierz: całe jaja syca w #!$%@?, marchewka uzueplnisz objętość więc pojesz Myślę, że wyjdzie na plus. Trochę tłuszczu też jest potrzebne, już nawet nie chodzi o smak. Jak zjem głupie 10-20g więcej to nabicie lepsze, ale minus taki ze szybciej się wrażliwość insulinowa #!$%@?.
@Duzy_Dziki_Zwierz: niski bf, póki będzie niski będziesz głodny. Mało smalcu pod skórą, to mało leptyny. Wiem, że ciśnie się bekę z leptyny, ale takie są fakty.
Nie wiem jak Sukery, Dejvy to robią. Ale organizm póki nie złapie pewnej swojej ilości bfa, to ani masy, ani dobrego samopoczucia. Oglądałem fajną dyskusje dwóch kozaków od kształtowania sylwetki i tak to tłumaczyli, że na niskim bfie orgwnizm nie myśli o budowaniu mięsa, bo
@Skogyr: spokojnie nie spokojnie. Głód mnie psychicznie już trochę męczy po prostu. Jest trochę lepiej, fakt, już nie ma tak, że prawie płaczę jak oglądam jak ludzie jedzą na yt ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jednak ciagle mnie ssie, co nie zjem to od razu głód. Wczoraj dopiero po tym placku byłem naprawdę najedzony, że nie szedłem spać głodny. Pierwszy raz od pół roku chyba ( ͡