Wpis z mikrobloga

@Ld93: nie mam żadnych wyliczeń na dowód, że jest drożej, więc niech będzie, przyznam rację. Ale wciąż, jak to ma się do całkiem nieźle rozwiniętego, jak na miasto tej wielkości, IT?
@taraqui: Tak, że znakomita większość osób która nie ma własnego mieszkania w Lublinie woli jednak nadłożyć te 2h drogi i zamieszkać w Warszawie, bo jest to bardziej opłacalne. No może nie jest to totalny brak perspektyw ale ja bym się jednak frustrował, że robię to samo co kolega 150km dalej a gorzej mi się za to żyje.

Oczywiście ja nie chcę tym nikogo obrażać, jak już wspomniałem cała masa moich super
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uriel0987:
Nie każdy studiuje i ma do tego predyspozycje. Osoby z gorszym wykształceniem również mają prawo pracować i starać się żyć godnie.
Mieszkam w Poznaniu, a przeprowadzilem się z dziury pod Gorzowie Wlkp. gdzie również nie było pracy ani perspektywy na rozwój i prace.
W Poznaniu znalazłem robotę w 3 dni od przeprowadzki i zminilem ja kilkukrotnie od tej chwili bo zawsze brakuje tu ludzi do pracy.
@Ld93: kompletnie nie zgodzę się z tą "znakomitą większością", może większość tych którym zależy tylko na kasie ;) Nie każdy lubi wielkie miasta czy samą warszawę, mi się w Lublinie żyje super, mało który znajomy z branży wyjechał stąd po studiach a mnie kompletnie nie frustruje kolega zarabiający 2x więcej - zgoda, zarabia, ale w warunkach które kompletnie mi nie pasują a nie mam zamiaru #!$%@?ć i cały czas się męczyć
@taraqui: w czym koloryzuję? Sam poparłeś to co piszę o zarobkach. Jasne, że jest wiele innych czynników dotyczących wyboru miejsca zamieszkania, żadnych innych poza zarobkami nie poruszyłem, więc nie rozumiem twojej wypowiedzi.
@Striker9993: W Lublinie jest dużo ofert pracy dla ludzi bez wykształcenia. Problem z pracą mogą mieć tylko te osoby które chcą pracować w swoim wyuczonym zawodzie po takich studiach jak np. zarządzanie.
@kfffasny: Gwoli uściślenia chodziło mi o to, że jeżeli w Warszawie kawalerka jest za 1800 to 1800-(1800*0.2)=1440, bo nie podaliśmy względem czego liczymy procenty, więc mogą nam wychodzić różne wyniki. Jestem w stanie dać się przekonać, że to może być 30%, bo Lublin jest mniejszy, więc mieszkanie na peryferyjnych dzielnicach nie daje aż tak po dupie jak w Warszawie no ale już też nie przesadzaj, że dasz radę wynająć spoko kawalerkę
@Ld93 bardziej chciałem napisac ze kawalerka w lbn to 1100-1300 ze wszystkim a w Warszawie w zależności od dzielnicy to koszt 1800-2200 jako całościowa opłata
@aaadam91: Studiowałem w Lublinie (można nawet powiedzieć, że nadal to robię), ale po obronie nie szukałem pracy w Lublinie (chociaż mogłem pójść na staż za zawrotne 2k za miesiąc na 3/4 etatu), tylko od razu zacząłem pracę w Warszawie. Po 11 miesiącach w jednej firmie zarabiam 2.5-4 razy więcej od kolegów, którzy zostali w Lbn. Mimo wszystko cały czas ciągnie mnie mnie, żeby wrócić.