Wpis z mikrobloga

szukam vana za nieduże pieniądze. ma być to auto które będzie jeździło w złą pogodę(czyli wtedy kiedy motocykl odpada) i na jakieś wypady ze znajomymi plus pewnie od czasu do czasu przewieźć rowery w bagażniku. tak to większość czasu będzie sobie stało na parkingu obijane przez inne parkujące auta () budżet to zawrotne 10k z lekkim plusem na lepsze modele no i zapas 2-3k na początkowy serwis.
do tej pory moje typy to (diesle nie są brane pod uwagę):
1. toyota avensis verso
2. honda fr-v
3. mazda 5
4. chrysler voyager (grand tez wchodzi w grę)

no i teraz pytanie, który z nich jest najlepszym wyborem pod względem braku awaryjności, który model nie walczy z rdzą, który jest najwygodniejszy w dalekie wyprawy.

#motoryzacja #samochody #honda #mazda #toyota #chrysler
Pobierz ImeNs - szukam vana za nieduże pieniądze. ma być to auto które będzie jeździło w złą ...
źródło: comment_pjojVVXS0r3kBxJtXFjxDZrXIAS3yUfP.jpg
  • 33
@kasztan00: dziękuję za propozycję na pewno rozważę.

@WLADCA_MALP: ogladałem, ale wydawało mi się jakieś takie przestarzałe. ale to tylko wizualne odczucie. posiadasz może takie wozidło? jak wygląda z trwałością/awaryjnością w tym modelu i rdzą?

@KiepskiFP: też znam, ale tylko tyle co z internetu. z chęcią posłucham coś więcej od osoby która takie auto naprawiała lub posiadała
@robertx dla mnie jedynym minusem tego auta jest paskudna konsola środkowa, gdybym miał na to patrzeć następnych parę lat to nie wiem... Gdyby nie to to już by stał na podjeździe :)
A tak BTW skoro się już doktoryzujesz z Chryslera czy pacifica to ma te same silniki?
@pigoku: Konsola środkowa to kwestia gustu, mi akurat bardzo odpowiada :-) Tak samo drążek zmiany biegów w rączce przy kierownicy robi robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do Pacificy to ma inne silniki - jednak od tych starszych (do 2017) lepiej trzymać się z daleka. Straszna kaszana z częściami ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No i ja żadnym specem tu nie jestem, wiem tyle
@robertx: to też Cię pomęczę jak już tu jesteś :D jak wygląda dostęp do części do granda? on ma śruby na wymyślne amerykańskie śruby czy na europejskie, że w teorii każdy warsztat mi ogarnie podstawowy serwis?

PS
coraz więcej czytam o tym aucie i coraz bardziej jestem pewny ze kolejnym autem bedzie voyager
@ImeNs: Z częściami nie ma problemu - są sklepy typu Feniks com pl czy kilka innych gdzie normalnie na stanie masz cześci do tych samochodów. Z rynku wtórnego też łatwo jest dobrać w razie potrzeby jakieś drzwi czy maskę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do mechanikowi najlepiej sobie znaleźć warsztat w okolicy który robi tylko Amerykańce. Pomimo tego, że Voyagery są śmiesznie proste w konstrukcjach większość "zwykłych"
Nr 4 zdecydowanie w wersji Grand, zerknij na Dodge również. Co do silnika to najlepsze 3.3v6 lub 3.8v6 ale więcej pali chociaż uchodzi za mniej awaryjny. Miałem wersję Grand i udało się wsadzić DO auta 5x rower i 5 osób ;) korozja to problem tego auta i pojawia się głównie w progach i kielichach pod maską bo niestety woda tam zacieka z szyby ale naprawa tania i są gotowe elementy na allegro
4 i będzie Pan zadowolony ( ) Do 10-13k kupisz spokojnie fajną żabcię - tj. Chrysler (grand) Voyager IV. Celuj w silniki 3.3 / 3.8 z LPG, jednostki nie do #!$%@?.

Jeżeli ktoś chwali komfort podróży w Galaxy bądź w Staranie znaczy, że Chryslerem Voyagerem nigdy nie miał okazji się przejechać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Skrzynia automatyczna 4 biegowa, bardzo wytrzymała, robiąca kosmiczne
@barszczowo: Pierwsze słyszę o problemach z elektroniką. Przy złożonych obu rzędach siedzeń (zostają siedzenia kierowcy+pasażera) masz bodajże 240 cm ale jak chcesz dokładniej wiedzieć to zapytaj na grupach Chryslera na FB bo ja nie mam jak zmierzyć (zmieniłem auto ( ͡° ʖ̯ ͡°) ). Benzyna ma tą przewagę nad dieslem że nie brakuje mocy, jak ma taką bryłę to te z silnikiem 3.3 że nie wspomnę o