Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?.
1. Weź kredyt w obcej walucie bo taniej.
2. Kursy szaleją, musisz płacić więcej.
3. Płacz, że Cię oszukali, nazwij się frankowiczem.
4. Zrób inbę na całą UE.
5. Oczekuj wyroku TSUE.
6. TSUE wydaje wyrok, wygrywasz, społeczeństwo spłaci Twoje długi.
7. #!$%@?.jpg

#!$%@? kpina, bierzesz kredyt w obcej walucie to musisz się liczyć z tym że kursy mogą zwariować bo kryzys itp.

##!$%@? #takaprawda #frankowicze #kredyt #uniaeuropejska
  • 141
  • Odpowiedz
@geuze:

no i gdzie ludzie, którzy nie potrafią takiej umowy ze zrozumieniem przeczytać mają mieszkać xD? W szałasie?

Ach tak- argumentum ad niemamgdziemieszkacium

Bo przecież jak nie weźmiesz kredytu na pół bańki, to tylko szałas ci pozostaje. Bo gdzie mieszkałeś/mieszkasz obecnie? Pewno w szałasie, co nie?
Czyli większość tych biedaków przyszła prosto spod gałęzi, żeby kupić sobie "M" w kredycie, bo do czasu wzięcia kredytu nigdzie nie mieszkali i musieli na
  • Odpowiedz
  • 0
@dlugi-gr Nie mniej można było spłacać kredyt we frankach, frankami nawet po wymianie złotówek w kantorze. Ci prawda dopiero po tym jak banki przegrały proces o to ale jednak. Więc na by kredyt w złotówkach a splacany we frankach
  • Odpowiedz
Ach tak- argumentum ad niemamgdziemieszkacium


@tellet: ale to jest bardzo dobry argument. Funkcją cywilizowanego państwa jest również prowadzenie polityki mieszkaniowej - w której zawierają się regulacje prawne kredytów hipotecznych, budownictwo socjalne, odpowiednia polityka podatkowa.

Bo gdzie mieszkałeś/mieszkasz obecnie? Pewno w szałasie, co nie?


@tellet: wcześniej wynajmowałem albo mieszkałem z rodzicami ¯\_(ツ)_/¯ Przychodzi jednak taki moment, że wynajem nie spełnia twoich potrzeb i trzeba kupić. I Państwo powinno tak uregulować rynek,
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande i nikomu się to nie wydawało podejrzane? Przecież to jest taki poziom debilizmu żeby się w to wpakować, że tym ludziom nie powinno się pomagać żeby wyeliminować wadliwe geny. Jakim analfabetą ekonomicznym trzeba być żeby tego nie dostrzec. @cuba88 sugerujesz że nikogo nie informowano że kredyt jest w obcej walucie i raty są zależne od jej kursu? Oraz że nikt tego nigdzie na papierze nie napisał? Jak bierzesz kredyt na 30
  • Odpowiedz
@dlugi-gr: wybacz, nie chce mi się czytać wszystkich komentarzy i trafiłem na pierwszy Twój, po którym widać, że trochę więcej w temacie się orientujesz. Napisałbyś dlaczego zawarcie specjalnego kursu spłaty indeksowanego kursem obcej waluty jest niedozwolone dla umów kredytowych pomiędzy osobami fizycznymi a bankami?

Pytam serio, mocno mnie to zastanawia. To nie żaden bajt. Chce zrozumieć.

Czy jeżeli faktycznie ryzyko było większe po stronie klienta a nie po stronie banku i
  • Odpowiedz
@mietek79: Nie nie zarobiłby. Na wejściu pożyczyłby franki po 2,5zł, a na wyjściu dostałby od klienta 4zł, które by wymienił na franki po 4zł, więc wychodzi na 0.
Tutaj bank pożyczył z rynku złotówki po 2,5zł, dostał od klienta 4zł, ale nie musiałby ich wymieniać na franki, bo pożyczył złotówki, więc zarobił na zmianie kurse 1,5zł.

Im niższa wartość franka tym więcej kredytów indeksowanych we frankach było udzielanych. Ludzie brali kredyty
  • Odpowiedz
tym ludziom nie powinno się pomagać żeby wyeliminować wadliwe geny


@Shaggy_dg: Ty chyba jednak jesteś za głupi żeby zrozumieć, więc bez sensu tłumaczyć. Napisz swoją uwagę do TSUE, może jeszcze zmienią zdanie i zarządzą eliminację genów.
  • Odpowiedz
Dlatego banki cynicznie grały na wzrost kursu franka robiąc przy tym klientów w bambuko.


@Bord: To jest ciekawa kwestia, w zasadzie w ogóle nie poruszana. No bo kto odpowiada za ten wzrost kursu CHF od którego wszystko się zaczęło? Ufoludki? Czy może banki, które chwilę wcześniej udzieliły setek miliardów kredytów frankowych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: CHF był uważany za bezpieczną walutę, podobnie jak złoto. Wartość tej waluty była wyjątkowo niska. Było oczywiste, że po kilku latach prosperity lada moment ono się skończy i wtedy kurs franka wystrzeli. I uwierz, że nikt o tym lepiej nie wiedział niż banki zatrudniające najlepszych ekonomistów.
  • Odpowiedz
Nie nie zarobiłby. Na wejściu pożyczyłby franki po 2,5zł, a na wyjściu dostałby od klienta 4zł, które by wymienił na franki po 4zł, więc wychodzi na 0.


@PiccoloGrande: A skąd niby bank miał pożyczać franki? O czym Ty piszesz?
Kredyty były indeksowane bądź denominowane we frankach, żeby skorzystać na niższym oprocentowaniu w Szwajcarii w stosunku do polskiego a być może stracić na różnicy kursowej - ryzyko było znane, ale zysk pewny
  • Odpowiedz
@Variv: Pewnie, ale nie to jest istotą tego problemu. Ludzie zostali oszukani, zmanipulowani, zapewnieni że wszystko będzie dobrze. Techniki sprzedaży to magia.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Robaki możecie drzeć #!$%@? w nieboglosy ale to mi bank odda minimum 50 k a wy dalej spłacajcie swoje pożyczki w bocianie czy innym providencie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Frank0wicze brali kredyt we frankach w momencie jego najniższej wartości w stosunku do pln ze względu na stopy procentowe, które wynosiły poniżej 1%, podczas gdy dla kredytów w pln wahały się między 4-7%. Fakt, ze dostali do ręki pln i spłacają w pln (choć kredyt jest indeksowany w chf) nie robi żadnej im różnicy, w porównaniu gdyby wzięli klasyczny walutowy, bo może 0.1% frank0wiczow zarabia w tej walucie. Już pomijam to, ze
  • Odpowiedz