Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?.
1. Weź kredyt w obcej walucie bo taniej.
2. Kursy szaleją, musisz płacić więcej.
3. Płacz, że Cię oszukali, nazwij się frankowiczem.
4. Zrób inbę na całą UE.
5. Oczekuj wyroku TSUE.
6. TSUE wydaje wyrok, wygrywasz, społeczeństwo spłaci Twoje długi.
7. #!$%@?.jpg

#!$%@? kpina, bierzesz kredyt w obcej walucie to musisz się liczyć z tym że kursy mogą zwariować bo kryzys itp.

##!$%@? #takaprawda #frankowicze #kredyt #uniaeuropejska
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zajelimilogin: Nie wiem czy wiesz, raczej wątpię bo z #!$%@? nie wyjechałeś nigdy dalej niż do Terespola, ale frankowicze są też np. w Chorwacji. Nie zauważasz teraz powiązania tych faktów? W niejednym kraju ten sam przekręt działał.
  • Odpowiedz
I już w pierwszym punkcie nie masz racji. To nie są żadne kredyty w obcej walucie, to są kredyty w PLN, w tym problem :)


@PiccoloGrande: formalnie masz racje. nieformalnie- wszyscy brali te kredyty bo miały niskie oprocentowanie. Tak się składa, że w szczycie czyli okolicy 2008 roku ja tez brałem kredyt i doskonale pamietam jak to wygladało. Widomo było, że franki maja niski kurs i że to jebnie. Ja
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: gdyby były w PLN to co do tego ma kurs Frnka. Było brać zwykły kredyt w złotówkach rozliczony w złotówkach opary o polskie stopy procentowe a nie robić cebulę i kombinować jak by to mogło być taniej. Podjęli ryzyko nie udało się i teraz płacz aby reszta społeczeństwa splacala długi.
  • Odpowiedz
@marcin_w93: 93 to Twój rocznik tak? No to rzeczywiście możesz nie ogarniać sytuacji bo miałeś wtedy 10 lat. W dużym skrócie: w zasadzie nie udzielano wtedy kredytów w PLN.

A to, że kurs CHF nic nie ma do tych kredytów... No właśnie dzisiaj TSUE orzekł, że nic nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
Funkcją cywilizowanego państwa jest również prowadzenie polityki mieszkaniowej


@geuze: funkcją państwa nadopiekuńczego

Państwo powinno dbać o to, żeby umowy były konstruowane w sposób zapewniający godne życie obywatelom.

bullshit. państwo powinno dbać o to, żeby umowy nie były bezkarnie łamane.
  • Odpowiedz
Pomijanie ryzyka walutowego to idiotyzm.Ale jeśli ktoś liczy, że teraz jak za machnięciem różdżki wszystkie kredyty zostaną anulowane to się zdziwią, nawet jeśli ktoś zacznie pozywać te banki to zanim sprawy się zamkną i uprawomocnią to minie sporo czasu a i tak nie wierzę, że na drodze sądowej zostanie jakikolwiek kredyt anulowany.

Przynajmniej na giełdzie się dziś fajnie dało zarobić :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zajelimilogin: Pamiętam, że identycznie było kiedyś w przypadku kredytów dolarowych. Ludzie byli tak samo udupieni.
Co sprytniejsi i ogarnięci chodzili do banków co miesiąc renegocjując umowy. I jakoś się dało :)
  • Odpowiedz