Wpis z mikrobloga

  • 2032
Posiadaj zespół Crouzona, liczny zespół towarzyszących deformacji, bądź niewidoma, a mimo to się rozmnażaj - niech następne pokolenie zazna "cudu" życia ( _)
Dlaczego dopuszczamy sterylizację zdrowych zwierząt ze względów humanitarnych, a w przypadku ludzi traktujemy ten sam przymusowy zabieg jako coś zbrodniczego - nawet jeśli wiemy, że dana osoba jest obciążona ciężkimi wadami i jej reprodukcja skończy się niemal na pewno kolejnym cierpieniem i gigantycznymi kosztami dla społeczeństwa? Argumenty ad hitlerum mało mnie przekonują.

https://zrzutka.pl/zakup-mieszkania-dla-niepelnosprawnej-mamy-i-ciezko-chorej-coreczki

#zrzutka #antynatalizm #przemyslenia #eugenika #bekaznatalistow
drKlotz - Posiadaj zespół Crouzona, liczny zespół towarzyszących deformacji, bądź nie...

źródło: comment_dK7xDtzSm4DL4n5lojKPvbC0SJeCiuWC.jpg

Pobierz
  • 189
  • Odpowiedz
@dr_Klotz: wspaniała matka, odważna p0lka xD
Ogólnie czytałem jakiś dokument o tym jak ludzie z zespołem downa zaczynają się mnożyć jak wejdą w faze dorosłości i się w pełni zgadzam, sterylizacja.
Taka matka woli #!$%@?ć całe życie swojemu dziecku, a jeszcze ktoś w internecie może napisze że jest odważna xD
  • Odpowiedz
Dlaczego dopuszczamy sterylizację zdrowych zwierząt ze względów humanitarnych, a w przypadku ludzi traktujemy ten sam przymusowy zabieg jako coś zbrodniczego


@dr_Klotz: Bo ciężko ustalić granicę kto by mógł a kto nie się rozmnażać. Może w przypadku przekazania wad genetycznych/chorób powyżej, nie wiem dajmy na to 70% ktoś miałby zakaz
  • Odpowiedz
@dr_Klotz: bo to nieetyczne według większości, pewnie nazwą Cię faszystą bo coś komuś rozkazujesz itp. Niestety, zauważyłem, że osoby poważnymi wadami genetycznymi czy dużymi zaburzeniami osobowości, mają #!$%@? i parzą się na potęgę. Zero pomyślenia.
  • Odpowiedz
  • 20
@Bonwerkz Od tego jest demokratyczne społeczeństwo aby takie granice ustalić. Można stworzyć listę chorób i wad genetycznych które są tak ciężkie, że automatycznie kierują człowieka do sterylizacji. W przypadku wątpliwości decydowałoby konsylium lekarskie.
  • Odpowiedz
Od tego jest demokratyczne społeczeństwo aby takie granice ustalić


@dr_Klotz: Już widzę jak nasze "demokratyczne społeczeństwo" cokolwiek ustala. Mamy korupcję w sądach i kolesiostwo w szczeblach władzy i ktoś nagle będzie decydował jaka choroba kwalifikuje do sterylizacji. Ten przepis byłby kompletnie nadużywany i tak jak niektórzy niewygodni ludzie nagle okazują się "świrami" i trafiają do zakładów tak samo niektórzy nagle kwalifikowaliby się do sterylizacji. W ostateczności powinien być po prostu zwykły
  • Odpowiedz
  • 113
@Bonwerkz tak z pewnością wyedukujesz ludzi którzy urodzili się z wadami powodującymi upośledzenie intelektualne...

@whole_train No tak, już argumentum ad hitlerum. Rozróżniasz sterylizację od morderstwa? ()
  • Odpowiedz
tak z pewnością wyedukujesz ludzi którzy urodzili się z wadami powodującymi upośledzenie intelektualne...


@dr_Klotz: osoby upośledzone intelektualnie tak bardzo, że nie mogą o sobie decydować mają opiekunów i to ich trzeba edukować bo to oni pomagają takim osobom się rozmnażać. Są choroby które zmieniają tylko wygląd i tacy ludzie są w pełni rozumni umysłowo żeby zrozumieć dlaczego nie powinni przekazywać swoich genów dalej
  • Odpowiedz
  • 161
@NukeOps Nieetyczne to jest pozwalanie na rozmnażanie się takich osób. No bo jak takie coś jest etyczne a pozwalanie kobietom w ciąży spożywania alkoholu i częstowania nie jest etyczne? Oba przypadki sprawią, że dziecko urodzi z problemami tzn. będzie cierpiało przez całe życie. Nieetyczne byłoby sterylizować zdrowych ludzi przez wzgląd na stan majątkowy, pochodzenie czy kolor skóry.
  • Odpowiedz
rozumni umysłowo żeby zrozumieć dlaczego nie powinni przekazywać swoich genów dalej


@Bonwerkz: jeszcze nie zauważyłeś, że ludzkość nigdy tego nie zrozumie? Że patus tego nie zrozumie, że głupek tego nie zrozumie, że biedak tego nie zrozumie (bo ma w nosie przyszłe dziecko, albo go na antykoncepcję nie stać, albo nawet nie wie, że ona istnieje)
Powtarzam po raz kolejny.
Niski iloraz inteligencji idzie w parze z dużą liczbą posiadanego potomstwa.
  • Odpowiedz
@dr_Klotz, @NukeOps: moja ciotka pracowała w domu opieki dla upośledzonych dzieciaków. Większość z nich trafiała tam z rodzin, które nie były w stanie się nimi zaopiekować, głównie jakiś patusów, gdzie chlanie w ciąży było na porządku dziennym lub/i sami rodzice mieli już pewne wady genetyczne. Najgorsze, że oni nie kończyli na jednym dzieciaku, z tego co pamiętam to rekordowo na odział trafiła trójka upośledzonego rodzeństwa, a kto wie ile jeszcze
  • Odpowiedz