Wpis z mikrobloga

@Bethesda_sucks:
#!$%@? dla #!$%@? 1: jak na elektrodzie i to z błędami, bo prawie wszystkie sprzedawane płyty są dwufazowe, aby klient nie musiał w domu pòł instalacji kuć.
#!$%@? dla #!$%@? 2: przeciętny polak nie potrafi policzyć własnej wypłaty z brutto na netto, a ty chcesz aby Grażyna w domu liczyła ròwnania o prądzie wielofazowym
#!$%@? dla #!$%@? 3: moc pozorna i moc bierna, mòwi
@Bethesda_sucks: Płyta indukcyjna jest bardzo wygodna, ale podczas częstego gotowania nie umywa się do gazówki. Na gazie zwyczajnie szybciej się gotuje. Do tego mam możliwość płynnego ustawienia temperatury, co w indukcji nie zawsze jest możliwe, bo temperaturę możemy ustawiać na kilka poziomów (np, 1-5).
Kto w 2019 używa jeszcze gazówek?


@Joii: ktoś z mojej rodziny rodziny się złapał na mem że wszystko ma być na "prunt" bo "jest bezpieczniejsze", jak wywalało bezpieczniki 6 w tygodniu - bo hehe kuchnia ceramiczna 9kW- i potem jak jeszcze zobaczył ile kosztuje używanie jej poza strefą, uznał że to #!$%@?, kupił kuchenkę gazowa, bierze butlę 11kg raz na 2 miesiące i jest cholernie zadowolony.

3/10 bo odpisałem
#!$%@? dla #!$%@? 3: moc pozorna i moc bierna, mòwi to panu coś, panie boczek?


@NaglyAtakGlazurnika: I jeszcze jedno (trzy) zastrzeżenie do autora @Bethesda_sucks:

- jeżeli jest to zwykła płyta ceramiczna z oporowymi grzałkami to wystarczy liczyć na wartościach skutecznych a nie zespolonych, tam jest obciążenie czysto rezystancyjne,

- wzory są z dupy ;-) bo zakładają uproszczony, akademicki, model sinusoidalnego źródła zasilania, Pan sobie weźmie oscyloskop (przez odpowiedni
Na gazie zwyczajnie szybciej się gotuje. Do tego mam możliwość płynnego ustawienia temperatury, co w indukcji nie zawsze jest możliwe, bo temperaturę możemy ustawiać na kilka poziomów (np, 1-5).


@marciner: Mylisz się. Szybciej gotuje się na indukcji bo indukcja ogrzewa tylko sam garnek z jedzeniem a nie jak gazowa również powietrze dookoła garnka.

Moja indukcja ma 15 stopni regulacji na palnik. Wciąż wydaje ci się, że to mało ale te 15
Mylisz się. Szybciej gotuje się na indukcji bo indukcja ogrzewa tylko sam garnek z jedzeniem a nie jak gazowa również powietrze dookoła garnka


@echelon_: To akurat nie ma takiego znaczenia jeżeli chodzi o szybkość nagrzewania.

Ale cała reszta to prawda. Bo co z tego że w gazowej masz niby pokrętło bezstopniowe kiedy delikatny ruch i tak nie powoduje zmiany wielkości ognia musisz ruszyć bardziej niż 2mm ( ͡° ͜ʖ
@echelon_:

Mylisz się. Szybciej gotuje się na indukcji bo indukcja ogrzewa tylko sam garnek z jedzeniem a nie jak gazowa również powietrze dookoła garnka.


I płyta ceramiczna również ma straty bo musi się zagrzać grzałka, płyta i okolice (transfer ciepła jest głównie radiacyjny ale też trochę imersyjny).

Mnie ciekawi porównanie ceramicznej i indykcyjnej. Z jednej strony jak mam coś szybko ugotować to indukcyjna będzie bardziej efektywna ale jeżeli gotuję rosół (wiadomo