Wpis z mikrobloga

#fpl #pilkanozna #fel #fcl #fu21 #wygrajlige #premierleague (pozwolę sobie po raz pierwszy zawołać jak największy krąg osób potencjalnie zainteresowanych) No i stało się. Sezon 2013/14 staje się faktem. Po umiarkowanie emocjonującym (dotychczas) letnim okienku transferowym, które przyniosło nam sporo nowych zawodników, jak i, wyjątkowo, menedżerów, czas skonfrontować letnie wzmocnienia z rzeczywistością. Razem z ligowymi emocjami wraca do nas również możliwość rywalizacji w Fantasy Football

Dla przypomnienia, jako że nie jest to nasz debiut w wykopowej rzeczywistości, mała retrospekcja z poprzedniego sezonu, czyli „krótkie” podsumowanie zeszłorocznych zmagań wraz z wymianą spostrzeżeń i propozycji na ten sezon

Skoro już wiemy z czym to się je czas na konkrety. Aby dołączyć do zabawy w wykopowej lidze „ekspertów” rejestrujemy (logujemy, jeśli ktoś już w przeszłości to uczynił) pod tym linkiem. Po przebrnięciu procedury tworzenia konta wybieramy 15 graczy, która będzie szaleć w naszym imieniu po boiskach angielskiej Ekstraklasy. Dla chcących szybko przebrnąć przez ten proces zalecana jest opcja auto, która uzupełni naszą ekipę losowymi piłkarzami, których wymieniać możemy dowolnie, bez limitów do momentu rozpoczęcia gry, czyli do pierwszego deadline przypadającego na 17 sierpnia o 12:30. Po wybraniu piłkarzy kierujemy się do zakładki „Leagues”, następnie „Join a league”, „Private league” po czym wpisujemy unikatowy kod:


... i dołączamy do ligi. Dla wzmocnienia rywalizacji można również dołączyć do lig publicznych, w których rywalizujemy z losowymi 20 osobami ze świata (limit trzech lig publicznych maksymalnie). Na tym kończą się sprawy organizacyjne, zostaje już tylko precyzyjne dobranie 11 (15) piłkarzy na pierwszą kolejkę. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie zasad gry jestem otwarty na takowe. Jeśli nie ja, ktoś z wymienionych w podsumowaniu poprzedniego sezonu winien się już dobrze orientować w grze i znać odpowiedzi na większość pytań, jakie można sobie wymyślić. Do tego wszystkiego polecam oficjalne i dość dobrze skonstruowane Rulesy

Tyle na dziś, zachęcam do obserwowania tagu #fpl, który jest oficjalnym tagiem Fantasy Premier League i pod nim starajmy się umieszczać wszystkie komentarze, przemyślenia i dyskusje odnośnie gry. Polecam również korzystanie z kanału Wykopowych lig fantasy, w którym to nikt niezainteresowany nie będzie wpieprzał się w dyskusje. Wraz z funkcją odblokowania powiadomień z obserwowanych kanałów może stanowić szybkie źródło wymiany informacji stricte związanych z grą

Tyle z treści ogólnej skierowanej do wszystkich zainteresowanych zaistnieniem w rozgrywkach. Uprzedzam że po doświadczeniach z poprzedniego sezonu bardziej restrykcyjnie będziemy trzymali się przynależności do wykopu. Menedżerowie drużyn winni je jak najszybciej zidentyfikować na forum publicznym (mile widziane), lub prywatną wiadomością do mnie (jak już ktoś musi). Oczywiście uczestnicy poprzednich edycji, którzy nie dokonają jakichś większych zmian w nazwach swoich drużyn/profili nie muszą tego robić, postaram się domyślić kto jest kto :P. Ekipy niezidentyfikowane do momentu startu rozgrywek zostaną wyrzucone z ligi bez możliwości powrotu do niej (no, chyba że się jakoś ogarną, ale po co robić sobie pod górkę). Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem, w razie czego wszystko co potrzebne będzie pod tagiem. Na koniec pozwolę sobie jednorazowo użyć spamlisty z poprzedniego sezonu (przy czym nie wiem czy ona zadziała, bo nie wiem ile ludzi mogę wołać :P)

@Kamill @SatanD @footix @Vojtazzz @Postronny @parachutes @Czajna_Seczen @Supercoolljuk2 @dominik-ortyl @DuPont @reasonable @beerceps01 @mateuszo @Yahoo_ @BDJQP @d3f3dn3r @Theos @Vojak @Gigi_ @chistoryk @SirBlake @bosek @seann

W razie potrzeby można zrobić z tego znalezisko, czekam na sugestie w tym temacie. Mile widziana każda aktywność w temacie, zapowiedzi kolejek, podsumowania, cokolwiek. Na koniec sezonu wszystko ujęte zostanie w obszernym podsumowaniu ligi

Teraz kwestie indywidualne:

@parachutes ogarnij Player Exchange

@footix, @parachutes Co z pomysłem zaproszenia do ligi większych osobistości, których temat przewinął się w podsumowaniu? Wołamy kogoś? Działamy/działacie jakoś? Przewidujemy jakieś nagrody?

#lets #get #ready #to #rumble
Pobierz Vojtazzz - #fpl #pilkanozna #fel #fcl #fu21 #wygrajlige #premierleague (pozwolę sobie...
źródło: comment_bIGbVUEmyq2Btq50tAaKAJsFba6Pv8ok.jpg
  • 101
@rpawelek: Co potrwa? Wszystkie filtry przy transferach posiadają aktualne statystyki z ubiegłego sezonu, jak chcesz głębiej drążyć wszystko jest w statystykach graczy (no dobra, nie wszystko, ostatnie 7 sezonów)

Dla chcących szybko przebrnąć przez ten proces zalecana jest opcja auto, która uzupełni naszą ekipę losowymi piłkarzami, których wymieniać możemy dowolnie, bez limitów do momentu rozpoczęcia gry, czyli do pierwszego deadline przypadającego na 17 sierpnia o 12:30
@misiekmr: Po doświadczeniach z poprzedniego roku liga h2h jest jedynie dla osób, przy których zmaksymalizowane jest prawdopodobieństwo nie pozostawienia drużyny martwej na cały sezon, czyli tych, którzy zdążyli już potwierdzić swoje zaangażowanie w poprzednich edycjach wykopowych lig. Tak niestety będzie najlepiej

Oczywiście że możesz, liga klasyczna jest otwarta na wszystkie konta na Wykopie :)
Dopisałem się do ligi na fpl, identyfikuje się tutaj. TEAM: SCO-UTD , Manager: Jacobo SCO. Pozdrawiam i czekam na zdrową rywalizację :) mam nadzieję, że wytrwam do końca, bo ostatnio było, że odpuszczałem pod koniec ligi... ;x

@Vojtazzz