Wpis z mikrobloga

No cóż powiedzieć mam? Celem było One Faith, nie pykło przez colonial nations, które zasypane nawet tysiącem dukatów miesięcznie choćby jednej prowki same nie skonwertują. xD

Albo samemu zacznie się jako kolonizator i usunie rywali, albo one faith na tym patchu bez exploitów będzie bardzo, bardzo trudne.

Na osłodę WC Bizancjum. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
D.....p - No cóż powiedzieć mam? Celem było One Faith, nie pykło przez colonial natio...

źródło: comment_pkEOqJNfgINmFzTvshkKMj0whK1aJz8z.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@D3v0: A co z prowincjami, w których działa kolonizator? Dotąd kolonie, kiedy już nie miały co kolonizować lubiły ustawić kolonizatora w jednej prowincji co blokowało wszelkie działania wobec niej (poza zerwaniem stosunków kolonialnych i podbiciem).
  • Odpowiedz
@D3v0: Wiem, tak robiłem, ale nie zdążyłem. Brakło paru lat na konwersję bo CNy nie pomagały. Inna sprawa, że niektóre musiałbym najechać bo sobie wymyślili zwiększanie deva kolonizatorem i blokowało konwersję. Ogólnie może by się udało, gdybym wcześniej się wziął za kolonizatorów, ale kosztem wolniejszego wejścia w TC.
  • Odpowiedz
@bezczelny_klamca: Rzym jest jeszcze kijowy pod względem kultury, bo unia kulturalna przestaje cokolwiek dawać. Oczywiście Bizancjum też jest słabiutkie, ale nim można zrobić culture shifta na turecką kulturę i mieć świetną unię kulturalną na drugą najlepszą grupę w grze.
  • Odpowiedz
Oczywiście Bizancjum też jest słabiutkie, ale nim można zrobić culture shifta na turecką kulturę i mieć świetną unię kulturalną na drugą najlepszą grupę w grze.


@Jan_K: o widzisz, a o tym nie pomyślałem...
  • Odpowiedz
@Egribikaver: mam już ukończony samouczek, ponad 1100 h. ;)

Start według poradnika how to own as Byzantium autorstwa budget monka na YouTube. Generalnie na początku usuwanie kebaba (po tej pierwszej wojnie będzie miękki). W międzyczasie Serbia, Albania, nadgryzasz Wenecję, papaja. Jak się uporasz z kebabem, to lecisz w mamlukow i priorytet na Jerozolimę i Mekkę. Ortho i Bizancjum szybko masz 7 misjonarzy i ogromną siłę konwersji. W dodatku zawsze łatwo
  • Odpowiedz
@Egribikaver: tak, podbijasz co się da, jak skończysz corowac, to wypowiadasz znowu wojnę. Jak weźmiesz idee dyplomatyczne, to dostajesz tylko -3 hita do staba. Z religious i lojalnym Clergy zwiększanie stabilności jest w miarę tanie.

Diplo religious admin offensive humanist quality
  • Odpowiedz