Wpis z mikrobloga

Znacie takie #!$%@? sytuacje gdzie gościu na imię w dowodzie ma np X a cała rodzina i znajomi mówią na niego Y? Np jedna koleżanka miała wujka Mariusza tylko cała rodzina mówiła na niego Marek. Albo inna mi opowiadała że przyszedł jakiś kolega ojca i pyta czy jest Mietek, ona mówi że nie a stary się drze z pokoju że to o niego chodzi ( a na imię miał Andrzej). Albo kumpel ma wujka na którego mówią wszyscy Leszek a w papierach ma Aleksander.
#imiona #janusze
  • 190
  • Odpowiedz
@thewickerman88: Mam tak w rodzinie, wyjaśnienie tego jest proste. Mój dziadek pantofel, jako pierwszy i ostatni wyraz buntu w urzędzie dał wujkowi inne imię niż babcia kazała, no i skutek taki że wszyscy mówią wujkowi po 2 imieniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@thewickerman88 sam tak mam, tylko 2 imiona w dowodzie a od dziecka w użyciu drugie.
Wg szamańskich wskazań babci skoro urodziłem się w dniu imienin X to mam się nazywać X, a ojciec chciał Y, mama pewnie nie umiała babci się sprzeciwić.
Dowiedziałem się w szkole że mam pierwsze.
Później studia, praca nikogo drugie nie obchodziło i mam 2 w użyciu.
#!$%@?ąca sytuacja przyznam i trochę nie wiem jak teraz z
  • Odpowiedz
mój dziadek dowiedział się dopiero na ślubie moich starych jak ksiądz czytał imiona, że mój stary to Leszek, a nie Bolek jak na niego wołali pod blokiem (Leszek, nie Lech i zbieżność przypadkowa XD)
  • Odpowiedz
Zony babci brat ma na imie Jozef, ale wszyscy na niego mowia Janek. Z kolei jego zona ma na imie Irena, ale mowia na nia Krystyna. Jak bylem tam pierwszy raz to mialem majndfaka ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@thewickerman88: w pracy mam kolegę, który ma na imię Juliusz, ale każe mówić do siebie Grzesiek, bo twierdzi, że rodzice chyba byli pijani jak mu imię wybierali XD
Mówi że od dzieciństwa wszyscy do niego Grzesiek wołają. No ale oficjalnie jest Juliusz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thewickerman88: pracowałem z gościem który miał na imię Wiesław Ale i tak wszyscy mówili do niego Waldek. A dowiedziałem się o Wiesławie dopiero gdy zobaczyłem listę w pracy a gościa znam dobre paręnaście lat i sam tak do niego mówiłem.
  • Odpowiedz
@thewickerman88: U mnie Wójt, dalszy znajomy (nie wiedziałem o tym przez kilkanaście lat), kościelny i sąsiad(przez 20 lat o tym nie wiedziałem) i jedna koleżanka z klasy zazwyczaj korzystają z drugiego imienia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thewickerman88: Wujek ma dwa imiona, ja mówię do niego Jurek, czyli pierwszym, w Kanadzie gdzie mieszka używa drugiego - Leszek - Les. A mój przyszywany dziadek miał na imię Maria ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszyscy mówili na niego Marian, wiadomo.
  • Odpowiedz