Wpis z mikrobloga

@Thachi: I jeszcze drugi wniosek, z drugiego podkreślenia: kobiety zakochują się w zasobach mężczyzny i jego statusie społecznym albo w potencjale na zdobycie tych zasobów i zdobycie statusu społecznego
  • Odpowiedz
@Thachi Dla mnie najważniejsze jest to jak ja się przy nim czuję i jak mnie traktuje, że się o siebie wzajemnie troszczymy, szanujemy i dobrze by było gdyby potrafił się wysłowić. Nigdy nie pojmę jak kobieta może oczekiwać od mężczyzny że będzie ją utrzymywał, a ona będzie leżeć i pachnieć
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: bo to jaskiniowe myślenie i chcialem mu to wytknąć, że kobiety, które lecą na jego "męskość" nie są wartościowe skoro kierują się tego typu wartościami. Bo on mi tłumaczył, że kobiety w jego otoczeniu narzekają na to, że faceci to p---y. Ale pomyślmy dlaczego one na to narzekają. Czyż nie dlatego, że te kobiety same są p-----i i oczekują by to facet za nie znosił wszelkie trudy i im
  • Odpowiedz
@Lebensabschnittpartner: Według mnie mechanizm polega na tym, że zakochany facet kojarzy się kobietom ze słabym facetem, a tacy nie podniecają kobiet. Dopiero niezależni silni faceci mogą wzbudzać tego typu emocji. No bo skoro facet okazuje zainteresowanie to dla takiej kobiety jest to znak, że prawdopodobnie nie ma wyboru wśród wielu kobiet i nie jest dla wielu kobiet atrakcyjny, czyli nie stanowi dobrych genów, bo gdyby stanowił to nie skupiałby się
  • Odpowiedz
@Thachi: No po prostu romantycy i wrażliwi faceci się zakochują, są przywiązani, wierni, monogamiczni, tęskniący, potrzebujący, czasem wręcz zależni w tych uczuciach itd., a kobiety mimo, że piszą o preferowaniu takich, to wybierają inaczej.
  • Odpowiedz
I dlatego też jestem za tym by ograniczać okazywanie wdzięczności kobietom, trzeba uważać z wyrażaniem tego typu uczuć (nie mam na myśli krótkiego dziękuje, ale gneralnej postawy doceniającej) - bo wdzięczność kojarzy się ze słabym facetem. Takim facetom jest tez przypisywana na poziomie podświadomym intencja, że ubiegają oni wówczas o zaloty kobiety, pajacują - a jesli facet tak robi to nie jest atrakcyjny, bo jest uzależniony od kobiety. Wniosek: wdzięczność i tak
  • Odpowiedz
@Thachi Coś w tym jest skoro faktycznie więcej kobiet woli takich niezależnych, ale to chyba tylko ze względu na to że wcześniej trafiały na takich romantyków, miały wszystko na wyciągnięcie ręki. Taki niezależny facet jest trudniejszy do zdobycia więc muszą się o niego trochę postarać i może dlatego tak jest, sama nie wiem. Mimo że jestem babą, to sama nie rozumiem pewnych zachowań ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz