Wpis z mikrobloga

Mireczki jestem na weselu i śmieszna sprawa. Młodzi nie chcieli wesela w kościele tylko cywilny przed restauracja. No i pyk 15 minut i po sprawie a później weselisko. Około 30 ludzi nie przyszło bo oni nie pójdą na wesele bez ślubu kościelnego. Nawet babcia powiedziała, ze ona nie idzie i koniec. Szanuje młodych, ze mimo nacisków postawili na swoim mimo, ze jestem katolikiem. #bekazkatoli #katolicyzm #wesele #apostazja
Jomahajomaso - Mireczki jestem na weselu i śmieszna sprawa. Młodzi nie chcieli wesela...

źródło: comment_uieem33bnQoCw7QH2BniqSISYte0h7hR.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@Jomahajomaso i prawidłowo, grunt być uczciwym wobec siebie i swojego sumienia, a nie poddawać się katoterrorowi. Z drugiej strony niezle szambo zaprezentowali niektórzy z rodziny, myślę że młodzi ładnie sobie zweryfikowali kto szczerze życzy im dobrze a kto ma tylko beton w głowie. Bozia na pewno dumna z miłościerdzia i miłości do bliźniego babci. Hipokryzja lvl master.
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek: najwyraźniej zbyt duża ilość miłosierdzia wobec bliźniego swego jak siebie samego nie pozwoliła mu wstąpić do USC

@Jomahajomaso: e tam, u mnie na zaproszenie na ślub w USC negatywnie odpowiedział tylko jeden wujek, typowy pisowiec sarmata. No i to dobrze, bo kretyn z niego jak mało kto, a matka się uparła, by zaprosić go z ciotką. Ciotka przyszła sama ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Jomahajomaso: przecież to że sie kochają i chcą iść razen przez resztę życia jest nie ważne. Status priorytetowy to nakłamać księdzu ze nigdy nie współżyłem z partnerką przez ostatnie x lat i chce kościelny elo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 70
@Kruchevski: lepsze jest to, że chodzi się na tę nauki przedmałżeńskie do księdza czy kogoś tam xD
Obiecują żyć w duchu katolickim, później chrzczą dziecko i przysięgają, że będą go uczyć życia jako katolika, pić na wodę xD

Jak można być tak obłudnym xD. Nie rozumiem ślubu kościelnego. Większość z nich nie chodzi już do kościoła nawet w niedzielę, ale nie! Trzeba wziąć slub, kupić białą sukienkę, wziąć kredyt na
  • Odpowiedz
@Akayari moja koleżanka uzasadniła że córkę ochrzci, bo jak jej potem wytłumaczy że koleżanki idą do komunii i mają białe sukienki a ona nie () i że tak prościej będzie.
  • Odpowiedz
@pawntheworld: I tak i nie. Ja bym robił aby się rodzina lepiej poznała. ojciec z ojcem itd.
Inna sprawa że zrobiłbym bardzo skromną imprezę na garstkę osób, przynajmniej z mojej strony czyli prawie nikogo jeżeli chodzi o znajomych, znaczna część nie zasłużyła na takie rzeczy.
Miałem 3 dobrych kumpli.. z jednym się już nie zadaje, drugi byłby zaproszony, a trzeci nie bo on nie zaprosił na swoje, fakt faktem robił
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@nama: teście jak dowiedzieli się, że nie ochrzcimy syna opowiadali mi różne historie xD
Np. dzięki chrzcie, kuzynka teściowej została uzdrowiona z krztuśca xD
Koleżanka, która kiedyś była bliską przyjaciółką już mi przepowiedziała, że syn będzie mi problemy... w nauce przez to xD

Takie życie. Ale i tak już się od tego odchodzi. Za 20, a może nawet 10 lat już zdecydowana mniejszość będzie w takim stanowisku jak prokatole.
  • Odpowiedz
Po 1 primo, @pawntheworld pewnie siedzi sam w piwnicy i nie ma narzeczonej nawet nie mówię o dziewczynie, a się wypowiada. Po drugie primo co Wy macie w głowie z tym anty podejściem do wiary- nabijacie się niby z nas „katoli”, a właśnie taka postawa pokazujecie jak lekceważycie innych i państwo wiary. Po trzecie primo ULTIMO sam miałem pierwszy ślub cywilny, ale dążyć trzeba do perfekcji i pisanie non stop tekstów
  • Odpowiedz