Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki. Od pewnego czasu jestem posiadaczem działki na RODOS. Kupiłem za bezcen zaniedbaną działkę, na której zrobiłem armagedon i zacząłem budować swój "domek". Jeżeli jesteście zainteresowani jak wygląda takie przedsięwzięcie budowy w technologii szkieletowej altanki 28m2 składającej się z "salonu z aneksem", toalety i pomieszczenia gospodarczego - od wyburzenia stanu zastanego i wycinki drzew, poprzez projektowanie, do samej budowy z dokumentacją zdjęciową i kalkulacją kosztów uwzględniającą każdą śrubkę i rolkę taśmy, to zapraszam do zaobserwowania tagu #budujnarodos. Inwestycja obejmuje budowę domku drewnianego na fundamencie żelbetowym, z kominem murowanym, kopanie studni, podłączenie mediów, wykonanie i podłączenie przydomowej oczyszczalni ścieków i zagospodarowanie terenu. Można to potraktować jako trailer wykopaliska. Jeśli będzie choć kilka osób zainteresowanych, to usiądę i opiszę dzień po dniu co robiłem, wrzucę wszystkie zdjęcia i tabelę excela uwzględniającą wszelkie koszty (budowa nie jest jeszcze ukończona, można powiedzieć, że mam stan surowy zamknięty).

Na zachętę zrzutka z rysunków, które sporządziłem na potrzeby tego projektu.
#budujzwykopem #rodos #dzialka #altana #altanka
CanIhelp_you - Mirki i Mirabelki. Od pewnego czasu jestem posiadaczem działki na RODO...

źródło: comment_818koYSLNWtLEJV1zTYHruHUbKBgVYpM.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Sondokan wodę mam taką przemysłową z Wisły prosto i jej nie podłączałem do domku, kran jest na dworze. Do polewania się nadaje. Studnię wykopałem, bo woda z Wisły jest wyłączona od października do kwietnia, a czasem chcę i w zimę mieć. Wydajność studni jest bardzo mała bo nie dokopałem się do warstw wodonośnych. Do umycia rąk i kibelka wystarczy. Przy większych imprezach będę podłączał wodę w Wisły do kibelka wężem. Tak
CanIhelp_you - @Sondokan wodę mam taką przemysłową z Wisły prosto i jej nie podłączał...

źródło: comment_1590331191v11NozRLDnIi0cPN6usct3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Sondokan nad projektem wodkan siedziałem ze 2 wieczory z butelka w----y ( ͡º ͜ʖ͡º). Generalnie ta działka jest moją obsesją, ciągle planuję, myślę co i jak zrobić. Cieszę się, że już zbliżam się do końca bo bym zwariował gdyby to miało trwać jeszcze z rok. Z moimi pomocnikami zgodnie stwierdzamy, że gdybyśmy wiedzieli ile to będzie pracy yo byśmy nie zaczynali ( ͡º ͜ʖ
CanIhelp_you - @Sondokan nad projektem wodkan siedziałem ze 2 wieczory z butelka w---...

źródło: comment_1590331896xrZJYdoTPQAl3rCxyoZEPL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sondokan: po rozbiórce altany, która była na działce jak ją kupiłem zostało mi sporo gruzu. Wytyczyłem krawędzie nowej altany i wykopałem na całej powierzchni na 2 sztychy. Potem miałem puzzle - układałem w wykopie fragmenty gruzu tak, żeby w miarę równo leżały. Potem zasypałem to ziemią i zalewałem obficie wodą. Było to jesienią i zostawiłem tak na zimę, żeby się uleżało. Potem wymurowałem po obrysie ściankę z bloczka betonowego 32x24x12
CanIhelp_you - @Sondokan: po rozbiórce altany, która była na działce jak ją kupiłem z...

źródło: comment_1590346952Iy3gk562SiK07pZbM0A8Ks.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sondokan: myślałem o tym. Wynika to pośrednio z innego przepisu - 3 metry od działki sąsiada. Z tego względu zdecydowałem, że nie będę prosił sąsiadów, żeby pozwolili postawić bliżej, tylko zachowam te 3 metry. Za tym poszedł pierwszy wymiar. Chciałem mieć max miejsca przed domkiem. 3m od działki musiało być więc wymyśliłem, że mniejszy wymiar to będzie 4 metry. Dalej w drugim kierunku chciałem zrobić 8 metrów, co by dało
CanIhelp_you - @Sondokan: myślałem o tym. Wynika to pośrednio z innego przepisu - 3 m...

źródło: comment_15903509236ZqGwUqQJaXBep3nBmiHqc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz