Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki. Od pewnego czasu jestem posiadaczem działki na RODOS. Kupiłem za bezcen zaniedbaną działkę, na której zrobiłem armagedon i zacząłem budować swój "domek". Jeżeli jesteście zainteresowani jak wygląda takie przedsięwzięcie budowy w technologii szkieletowej altanki 28m2 składającej się z "salonu z aneksem", toalety i pomieszczenia gospodarczego - od wyburzenia stanu zastanego i wycinki drzew, poprzez projektowanie, do samej budowy z dokumentacją zdjęciową i kalkulacją kosztów uwzględniającą każdą śrubkę i rolkę taśmy, to zapraszam do zaobserwowania tagu #budujnarodos. Inwestycja obejmuje budowę domku drewnianego na fundamencie żelbetowym, z kominem murowanym, kopanie studni, podłączenie mediów, wykonanie i podłączenie przydomowej oczyszczalni ścieków i zagospodarowanie terenu. Można to potraktować jako trailer wykopaliska. Jeśli będzie choć kilka osób zainteresowanych, to usiądę i opiszę dzień po dniu co robiłem, wrzucę wszystkie zdjęcia i tabelę excela uwzględniającą wszelkie koszty (budowa nie jest jeszcze ukończona, można powiedzieć, że mam stan surowy zamknięty).

Na zachętę zrzutka z rysunków, które sporządziłem na potrzeby tego projektu.
#budujzwykopem #rodos #dzialka #altana #altanka
CanIhelp_you - Mirki i Mirabelki. Od pewnego czasu jestem posiadaczem działki na RODO...

źródło: comment_818koYSLNWtLEJV1zTYHruHUbKBgVYpM.jpg

Pobierz
  • 66
@Skwarek85: plik excela mam w pracy. Ale tak na szybko. 60 bloczków betonowych ( po 2,99 zł), 26 worków cementu po 8zl, 12 worków zaprawy murarskiej po 7,40, 30m2 styropianu 5cm - 345zl, folia 125zl. Zbrojenie - 12 siatek po 10zl = 120. Kilka grubszych prętów zbrojeniowych od znajomego (wrzuciłem je w zaprawę pod bloczki betonowe). Taśma dylatacyjna (między płytą a bloczkami) jakieś 30zł, folia gruba jako izolacja bloczków 30zł, dysperbit
@asdasdce2w: mam kosztorys tylko na to co jest zrobione, na razie w sumie mam 19-20 tys łącznych całkowitych kosztów, natomiast domek w środku nie jest jeszcze ocieplony, nie ma środkowych okładzin (płyt gk), całego wykończenia (płytek, paneli, malowania, sufitów, mebli) instalacji w środku itd.
Przedstawię całkowity dotychczasowy kosztorys, ale aktualnie nie mam dostępu do pliku. Mogę wrzucić w poniedziałek.