Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki. Od pewnego czasu jestem posiadaczem działki na RODOS. Kupiłem za bezcen zaniedbaną działkę, na której zrobiłem armagedon i zacząłem budować swój "domek". Jeżeli jesteście zainteresowani jak wygląda takie przedsięwzięcie budowy w technologii szkieletowej altanki 28m2 składającej się z "salonu z aneksem", toalety i pomieszczenia gospodarczego - od wyburzenia stanu zastanego i wycinki drzew, poprzez projektowanie, do samej budowy z dokumentacją zdjęciową i kalkulacją kosztów uwzględniającą każdą śrubkę i rolkę taśmy, to zapraszam do zaobserwowania tagu #budujnarodos. Inwestycja obejmuje budowę domku drewnianego na fundamencie żelbetowym, z kominem murowanym, kopanie studni, podłączenie mediów, wykonanie i podłączenie przydomowej oczyszczalni ścieków i zagospodarowanie terenu. Można to potraktować jako trailer wykopaliska. Jeśli będzie choć kilka osób zainteresowanych, to usiądę i opiszę dzień po dniu co robiłem, wrzucę wszystkie zdjęcia i tabelę excela uwzględniającą wszelkie koszty (budowa nie jest jeszcze ukończona, można powiedzieć, że mam stan surowy zamknięty).

Na zachętę zrzutka z rysunków, które sporządziłem na potrzeby tego projektu.
#budujzwykopem #rodos #dzialka #altana #altanka
CanIhelp_you - Mirki i Mirabelki. Od pewnego czasu jestem posiadaczem działki na RODO...

źródło: comment_818koYSLNWtLEJV1zTYHruHUbKBgVYpM.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@asdasdce2w: nie, nie zleciłem. Wszystko robiłem sam z pomocnikami (głównie tata, brat i mama w zależności od możliwości). Ja jestem zawsze, pozostali się zmieniają. Czasem rodzicie pójdą porobić jakieś pierdółki kiedy mnie nie ma, bo mają blisko (malowanie, listewki itd). Jestem budowlańcem i traktuje to jako hobby. Jeśli chodzi o czas, to zrobienie fundamentu to jakieś 4 dni (robiłem rok temu). Kostka brukowa na tarasie 2 dni, robiłem praktycznie sam.
  • Odpowiedz
@Skwarek85: pytałeś jeszcze o wymiary fundamentu. 7x4m. Do tego kostka brukowa przed domkiem 7x2,5m. I do kosztów fundamentu trzeba jeszcze doliczyć 2 transporty pospółki na beton i do podsypek. 2 razy po 3 tony. 140 zł za każdy transport = 280zł. W sumie do wszystkich prac na działce zamówiłem 3x3 tony pospółki.
  • Odpowiedz
@Can_I_help_you: niedawno nabyłem działkę i z ciekawości szukałem w tagach "atanka" i natrafiłem na wpis. I to z projektem niemal identycznym jak myślałem xD tzn dach jednospadowy nad altanką (moze wymiary byłyby większe pod 3X m2 i drugi spad nad tarasem
  • Odpowiedz
  • 1
@Sondokan domek się buduje jeszcze, jestem na etapie docierania gładzi. Posadziłem 100 tujek dookoła, zrobiłem im linię kroplującą, dziś robiłem okiennice i docierałem gładź. Myślę, że jeszcze z tydzień pracy i będzie gotowe (tydzień, czyli 7 dni roboczych, czyli max 7 tygodni bo nadal mam czas tylko w soboty. Ciągle noszę się z zamiarem zrobienia znaleziska z opisem wszystkiego, ale jest tego tak dużo, że chyba zaczekam jak już skończę, żeby
CanIhelp_you - @Sondokan domek się buduje jeszcze, jestem na etapie docierania gładzi...

źródło: comment_15902583638X0QaFgVbTKu1BKAVxDasa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Can_I_help_you: Wygląda super, ja jestem na etapie czyszczenia działki z zalegającego syfu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kurde 28 tys. za same materiały to dosyć sporo, bo rozumiem, że działasz sam z pomocnikami rodzinnymi jedynie?
  • Odpowiedz
  • 1
@Sondokan w planie mam jeszcze dotarcie gładzi, pomalowanie ścian i sifitu, część ścian e płycie OSB będzie lakierowana, część tapetowana. Na podłogę częściowo standardowe panele podłogowe, a łazienka i aneks w panelach winylowych. Potem wstawienie mebli, które już zbieram po znajomych, kilka rzeczy dokupię, a na sam koniec grill, meble ogrodowe, bujaczka, hamak, piaskownica. Na taras mam zamiar zbudowac taką kanapę jak na wizualizacji, bo sporo drewna mi zostało jeszcze.
CanIhelp_you - @Sondokan w planie mam jeszcze dotarcie gładzi, pomalowanie ścian i si...

źródło: comment_15902588062Hf60TrHYKzGAZQXgVHhTS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Sondokan Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało.
Kupiłem też kamerę z czujką ruchu i trybem nocnym, jak ktoś się pojawi na działce to nagrywa i puszcza mi zdjęcia na maila. Zainstaluję też router GSM. Jeszcze tego nie ma, ale już wkrótce.
W planie mam też zrobienie systemu zraszaczy wynużanych z trawnika, bo jestem zbyt leniwy, żeby go podlewać ręcznie. Ale to na spokojnie już po parapetówie ( ͡º ͜
CanIhelp_you - @Sondokan Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało.
Kupiłem też kamer...

źródło: comment_1590259194vYh5EHY0kr9zD8DjZvBl2H.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Sondokan działam sam z pomocnikami. 28 tys za wszystko co jest na działce i co robiliśmy: drzewka, trawa, nawadnianie, kosiarka, grzejnik, szlifierki, wiertarki itd, no wszystko wszystko. Generalnie wydatków jest sporo, ale z tej sumy sporo można odjąć. Flaszki za pozyczanie sprzetu od znajomych też doliczam ( ͡º ͜ʖ͡º). Jak nie zapomnę to jutro zaktualizuję excela i mogę Ci jakoś podesłać to sobie zobaczysz.
  • Odpowiedz
Jak nie zapomnę to jutro zaktualizuję excela i mogę Ci jakoś podesłać to sobie zobaczysz.

@Can_I_help_you: pewnie, chętnie zobaczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a jakbyś miał tak pi razy oko oszacować koszt samej budowlanki?
  • Odpowiedz
  • 1
@Sondokan fundament okolo 1000zl, drewno z tartaku 2700, plyta osb 2000zl, drzwi i okna 2000zl, Blacha trapezowa na dach i gladka na obrobki ponad 1000zl, orynnowanie 600zl, plyta GK plus gipsy i farby 1000zl, elektryka 1000zł (tu zależy jakie gniazda, jakie złączki, ile punktów, jaka rozdzielnica), oczyszczalnia ścieków 1300zł, studnia + podłączenie wody + kanalizacja 1000zł, wełna mineralna i paroizolacje znow prawie 1000zł, kostka brukowa 700zł.

Postawienie domku zeby go zamknac
  • Odpowiedz
@Sondokan: 1300zl kosztuje sam zbiornik 600L z drenażem 10m (teoretycznie wygląda to tak, że nie powinno się tak robić na działce, ale można zrobić szambo bezodpływowe jeżeli masz dostęp z drogi dla szambowozu, a w praktyce wygląda to tak, że ludzie robią albo wychodki gdzie walą bezpośrednio w grunt, albo wkopują krąg betonowy bez dna i służy im jako szambo, którego nie trzeba opróżniać!, ja uznałem że przydomowa oczyszczalnia będzie
CanIhelp_you - @Sondokan: 1300zl kosztuje sam zbiornik 600L z drenażem 10m (teoretycz...

źródło: comment_1590323421mUoAPOrBLpL51sE6Eo7Pql.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Wow, szacun za tabelkę

@Can_I_help_you: no właśnie kwestia szamba na działce to jest dla mnie hit. W którym miejscu zrobiłeś drenaż?
Masz jakieś foty z budowy instalacji wod-kan? A studnia to tak dodatkowo rozumiem, bo wodę masz doprowadzoną?
  • Odpowiedz