Wpis z mikrobloga

Murki, stawiam dach. I mam dylemat.

Okazuje się, że blachodachówka modułowa wcale taka tania nie jest i jeśli mam płacić ok 35 zł za metr, to może lepiej byłoby zainteresować się dachówką? No bo ceny są już od 3 zł a nawet taniej.

Tym bardziej że strop drewniany, w trakcie deszczu blacha będzie dudnić w chooy.

Lublin here, jak ktoś zna jakieś fajne firmy, to może polecić, będę wdzięczny.

#dach #dachowka #budujzwykopem #budowa
  • 5
@SgtPepper1942: Dachówka droższa w montażu, akcesoria typu gąsiory czy krawędziowki to miliony monet. Konstrukcja całego dachu tez musi być masywniejsza.
Jeżeli dach prosty, dwuspad to zawsze polecam długościowke. Z blach modułowych to zdecydowanie Budmat Wenecja lub ruukki finera. Produkty doskonale. Wszystkie inne to tylko słabe klony tych dwóch modeli. Nie polecam na pewno Murano bo robiłem i ładnie to ona wyglada ale tylko na wystawcę.
Z dachowke polecam firmę Nelskamp cena
@SgtPepper1942 jeśli będziesz brac pod uwagę blacje spójrz jeszcze na gwarancję na ileś tam lat - zobacz warunki gwarancji. Nie pamiętam który producent ale do utrzymania gwarancji dach mieć zrobioną co roku inspekcję i byc co najmniej raz w roku myty. Dodatkowo nie może być w terenie nadmorskim i zalesionym. W takim przypadku gwarancja to tylko chwyt marketingowy