Wpis z mikrobloga

#ios #android #smartfon #xiaomi

Sprawa jest prosta, mam do kupienia używanego iPhona 7 32 za 800-50zl.

Czy jest sens inwestycji? Wiem, znam zaletę iosa, pytanie czy nie jest to już wiekowa impreza i w tej cenie już coś o wiele lepszego z androidem nie jest? Zależy mi na tym, żeby telefon pociągnął 1,5-2 lata, potem i tak zmieniam.

Używam androida na co dzień, nie jestem z tych którzy uważają, że android muli (nie wiem jak może komórka mulic)

Zastanawiam się nad zmianą, bo mam a1 Xiaomi, ma słaby aparat ale reszta jest elegancka.

Zależy mi na tym, zeby komórka miała dość dobry aparat, miała jakieś wsparcie osa przez ten czas.

Nie jestem wymagającym użytkownikiem - YouTube, spoti, Netflix, jakiś tracker sportowy, czytanie książek i przeglądanie neta. To wszystko co potrzeba.

Płatności komórka niepotrzebne, ale wiem że IOS jest znacznie lepiej chroniony.

Raczej nie interesuję mnie zakup czegoś z Chin, faktura najlepiej
  • 21
@milvanb: Zamieniłem ceglastą mi9t i mi9 na iphona ósmego i jestem bardzo zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
poręczny, prosty, poprostu i aż działający. Myśle ze 7 starczy jeszcze na dwa latka
@milvanb:
Myśle, że będą w porządku. Nie bedzie to pewnie jakaś pierwsza klasa ale fotki z iphona(aparat jak i snapchat) wychodzą bardzoo przyjemnie dla oka. No i live photo które uważam, że jest bardzo fajne. No i chyba najważniejsze: wchodzisz w aparat w, którym masz jeden tryb i poprostu działa:) bez zabawy w instalowanie jakiś zewnetrznych apek np gcama
@milvanb: Natomiast bateria bez cudów. Pewnie z 3-4h SoT ale za 850zł nawet bym sie nie zastanawiał.. tymbardziej ze android wcale sobie wiele lepiej nie poradzi w takich rozmiarach jak jest ip7. Ja w iphonie 8 mam powiedzmy to 4-5h SoTu ale jest zdecydowanie droższy
Jedynym słowem bedziesz zadowolony
@ppaattii: no wlSnie mnie zastanawia, bo ten rn7 ma pracę na baterii dłuższą, nie wiem jak z aparatem. Dodatkowo, ten ip7 jest 3-letni, ja wiem że wsparcie systemu będzie i on przez 2 lata będzie płynny, ale mimo wszystko - nie wiem czy nie lepiej kupić coś nowego, bo elektronika niestety bardzo lubi się psuć, a tutaj dostanę gwarancję na dwa lata (czyli na tyle na ile zawsze mam komórke), z