Wpis z mikrobloga

Jak mam się zachować w sytuacji gdzie nie mogę przyjść do pracy, jestem w grafiku, a rozmowa z szefami nic nie daje - każą przyjść. Posiadam umowę o pracę i aktualnie 0 dni urlopu. Mam bardzo poważny powód i jeśli będę zmuszony to po prostu nie przyjdę do pracy. Wtedy najprawdopodobniej wleci dyscyplinarka, jakie mogą być konsekwencje takiego rodzaju zwolnienia i czy mam w ogóle jakieś wyjście z sytuacji? #pracbaza #praca #pomocy
  • 155
@GienekZFabrykiOkienek nie da się być zameldowanym w kilku miejscach.
Mam własne mieszkanie oraz dom i jestem współwłaścicielem domu rodziców.
Już to przerabiałem, gdy podpisywalem umowę na media.
Był problem ze nie jestem zameldowany w moim domu, ale nie da się w trzech miejscach.
Na stałe mam 1 meldunek i jeden czasowy.
Na trzeci lokal nie da się nic ogarnąć, a faktycznie mieszkam w trzecim.
Wszyscy którzy jadą po @Relewantna to albo siedzą u mamusi i nie pracują, albo są obibokami i cwaniakami.
Po co pracodawcy pracownik, którego nie ma w pracy ?
Po drugie - jeśli jest sytuacja taka, że poważna operacja bliskiej osoby, opieka itp itd, to się idzie do pracodawcy i prosi ładnie. Powtarzam, prosi bez darcia ryja. Bo to pracodawca. I on decyduje co zrobi.

Jak OP jest dobrym pracownikiem, nie cwaniakuje,
@SebaD86: > Bo to pracodawca. I on decyduje co zrobi.
Pracownik też może zdecydować, że operacja dziewczyny jest ważniejsza niż praca u Janusza ¯\_(ツ)_/¯

A jakby poszedł i powiedział, że chce pół roku to też ma prawo?

Pewnie, że ma. A pracodawca ma prawo odmówić. A pracownik ma prawo zrezygnować, jeżeli bardziej mu zależy na urlopie niż na robocie.

Co to za #!$%@? niewolnicza mentalność, że pracodawca to pan i władca?
Czy wy nie rozumiecie, że 26 dni to jest ciurkiem przeszło miesiąc kalendarzowy?? Wy pracowaliście w ogóle?


@SebaD86: No i co z tego, że to jest 5 tygodni?
Wg prawa masz wykorzystać wszystkie 26 dni na raz.
Dopiero na Twój własny (nie pracodawcy) wniosek można ten urlop podzielić.
A doszło do takiej patologii, że piszesz wniosek, bo chcesz iść na urlop. #!$%@? tam! Zgłaszasz pracodawcy, ze Cię nie będzie od tego
@kaczypierd:

P.S. Pracodawca nie ma obowiązku udzielania urlopu na żądanie.

No #!$%@? brawo. A tu OP który ma 26 wykorzystane sapie, bo chce kolejne dni. I co? I przecież pracodawca musi, bo jak się nie zgodzi, to Janusz i złodziej...

@GienekZFabrykiOkienek: i zatrudniłbyś takiego pracownika jako pracodawca? Bo ja nie.
Poza tym:

Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Pracodawca ustala plan urlopów w oparciu o wnioski pracowników oraz
@kaczypierd: #!$%@? ci musi udowodnić, przepisy raczej zakładają, że się dogadacie jak ludzie.
Jak potrzebujesz urlopu a wiesz, że Janusz się nie będzie chciał zgodzić możesz wysłać mu info kurierem - wtedy nie ma się jak niezgodzić. Pójście na NŻ bez zgody Janusza to zgodnie z prawem przypał, ale dużo mniejszy niż pójście po jego niezgodzeniu się i nie możesz za to dostać dyscyplinarki ( ͡° ͜ʖ ͡°
@GienekZFabrykiOkienek: tylko że OP nie przyszedł pogadać. Powiedział, że go nie będzie i tyle.
Takiego, czyli człowieka, który żąda wolnego, po wykorzystaniu 26 dni urlopu. Dlatego nazywanie pracodawcy "Januszem", kiedy racja jest jego w 100% jest śmieszne...

Narzekacie na Januszexy, a po wpisach Wykopków, którzy każą kombinować żeby sobie zrobić wolne, to strach zatrudniać kogokolwiek. A potem "hurr durr", bo kontrola czy nie ma lewego ZUSu. Pewnie lewe ZUSy
@HotKoreanGrill:

mam poważnie chorą dziewczynę w szpitalu, jutro ma operację i nie mam co zrobić, gdyż dopiero co wszystko wykorzystałem a szefostwo to ciota i #!$%@?

ciota i #!$%@? to pracownik który wykorzystuje 26 dni urlopu w pół roku i płacze na Wykopie zamiast założyć jaja i iść porozmawiać.
@SebaD86: No jak go nie będzie to powiedział, że go nie będzie, co miał powiedzieć? ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jaką ma rację? Że może nie dać bezpłatnego? No może, ale chyba nie liczy, że OP zrobi smutną minę i oleje dziewczynę w szpitalu, wiadomo, że będzie kombinował albo po prostu oleje robotę. Chyba każdy normalny człowiek czuje się bardziej odpowiedzialny za swojego różowego niż za gównorobotę.
@GienekZFabrykiOkienek:
a) po pierwsze - to jest szpital, a nie całodobowa opieka domowa, jak ktoś z Twoich bliskich ma operację to bierzesz tydzień urlopu?
b) powiedzenie, że "potrzebuję, bo tak", to nie jest szczerze powiedziane. Ciekawe, czy jego szef wie o operacji jego różowego...

BTW zgodnie z przepisami cały urlop powinieneś wybrać na raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zgodnie z przepisami musisz wybrać urlop w odcinku
@HotKoreanGrill: Podaj przyczynę tego, że potrzebujesz tydzień? Może być na priv.

Masz trzy wyjścia:
1. Zwolnienie lekarskie.
2. Poproszenie o bezpłatny urlop - raczej nie dostaniesz, bo sam napisałeś, że kazali przyjść.
3. Nie przyjść i czekać na rozwój sytuacji.
@Reiter: ja Ci powiem - bo jest nierobem.

@GienekZFabrykiOkienek:

> Janusze niestety sami zmuszają do kombinowania z lewymi L4.

Czyli brak zgody na "wolne, bo ja chcę" to zmuszanie do kombinacji? Fajnie. A jakby OP się nawalił i miał kaca, to też byś mu pewnie doradzał "weź kombinuj wolne" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajny kraj mamy...
@SebaD86: Kodeks Pracy, Art. 152. § 1. Pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego, zwanego dalej „urlopem”.

a) po pierwsze - to jest szpital, a nie całodobowa opieka domowa, jak ktoś z Twoich bliskich ma operację to bierzesz tydzień urlopu?

Ja moja różowa rodziła wziąłem miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)