Wpis z mikrobloga

Zacząłem czytać 100 ustaw pana dr. Mentzena i jest to w większości straszny #rakcontent. Co to w ogóle są za uzasadnienia? :O Przytaczam kilka, ale chyba zrobię szersze podsumowanie, bo to wygląda jak jakaś ewangelia szura.

103. Ustawa o władzy rodzicielskiej

Konieczne jest również uznanie prawa rodziców do stosowania umiarkowanych kar cielesnych. Jest to uprawnienie tradycyjnie zakorzenione w polskiej kulturze, a jego zakaz stanowi wyraz konstruktywizmu społecznego uprawianego przez mające wpływ na władze środowiska lewicowe wbrew woli większości społeczeństwa.


96. Zaostrzenie dyscypliny w więzieniach.

Projekt wyłącza możliwość korzystania przez skazanych za przestępstwa popełnione z użyciem przemocy lub groźbą jej użycia z siłowni i wszelkich urządzeń przeznaczonych do wykonywania ćwiczeń fizycznych, których celem jest zwiększenie masy mięśniowej. Nadto wykonywanie takich ćwiczeń przez tę kategorię skazanych w innych okolicznościach (np. w celi, przy pomocy worków napełnionych wodą) będzie zakazane przez Kodeks karny wykonawczy (...). Skutkiem nowelizacji będzie istotne i wszechstronne zaostrzenie dyscypliny w zakładach karnych.


LOL.

9. Legalizacja polowań z udziałem nieletnich

O dotychczasowym prawie łowieckim:

Uregulowania te godzą w prawo rodziców do wychowania dzieci, są nieracjonalne i stanowią wyraz zatruwania ducha narodu ideologią pacyfizmu oraz zafałszowywania norm moralnych.


Tego uzasadnienia nie powstydziliby się chyba w Hitlerjugend.

OK, jest kilka rozsądnych postulatów związanych z deregulacją zawodów, ale reszta to jest zwykły konserwatywny zamordyzm. Dla każdego coś miłego, dla dzieciaków pączki, polowanie i oklep od starych, dla rodziców niższe podatki i kara śmierci. Na prawicy wciąż bez zmian.

#bekazprawakow #neuropa #konfederacja #polityka #4konserwy
  • 72
ustawa o #!$%@? dla dzieci jest zajebista


@neib1: Właśnie chyba tak bym to nazwał. Zauważ proszę, że w przekroju całego projektu #!$%@? dla dzieci jest gwarantowany kompleksowo i ustawowo, gdyż od momentu poczęcia aż do kary śmierci.

Bo do reszty nie umiałeś się przyczepić xD


@Volki: Resztę na razie czytam i w swojej głupocie nie ustępuje gwarantowanemu przez państwo mordobiciu dzieci.
zawodu notariusza i rzecznika patentowego s


@shadowboxer: deregulacja tych zawodów to głupota do szcześcianiu.

U rzeczników mogliby zmniejszyć tylko opłatę za aplikacje, ale tak, to wymóg skończ studia -> aplikacja -> jesteś rzecznikiem/notariuszem jest rozsądny.

i mówię to jako osoba która myślała o rzecznikowskiej, ale opłata wysoka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
ale na razie brakuje mi rąk do fejspalmów.


@shadowboxer: Ale takie mamy poglądy, dlaczego cię to dziwi? Czyżbyś nie wiedział, że to partia wolnościowa? Czyżbyś nie wiedział, że nie ma wolności dla wrogów wolności? Władza rodzicielska to nie jest zamordyzm. Ty jesteś po prostu komunistą skoro uważasz że to partia powinna wychowywać naród, a nie rodzice. Mnie się bardzo wszystkie ustawy podobają, no ale ja mam bardziej zgodne poglądy z Konfederacją
Skoro czytasz to jak możesz to stwierdzić? xD To takie lewackie jak z jednej strony mieć hasło "łączy na miłość", a z drugiej bije się własną matkę


@Volki: Świetnie, że bijesz Murzyna, konfederato. Czy sankcjonowanie przez państwa przemocy wobec małoletnich jest dzięki tej uwadze nie na temat choćby tylko nieco mniej bulwersujące i głupie? A tak w ogóle to Stanisław Piotrowicz skazywał homoseksualistów na karę śmierci w stanie wojennym, ale ty
@shadowboxer

Świetnie, że bijesz Murzyna, konfederato.

Propagowanie nienawiści i nawoływanie do przemocy na tle rasistowskim jest niedozwolone pod groźbą kary. Skąd ten rasizm? Opanuj się.

Czy sankcjonowanie przez państwa przemocy wobec małoletnich jest dzięki tej uwadze nie na temat choćby tylko nieco mniej bulwersujące i głupie?

To, że ty sobie coś ubzdurasz, to nie znaczy, że to fakt. Odniosłem się do twojej głupoty. Jeśli krytykujesz resztę, a z drugiej strony nie znasz
OK, jest kilka rozsądnych postulatów związanych z deregulacją zawodów


@shadowboxer: nie no jednak coś takiego można zrobić dużo lepiej.
Rozszerzenie obecnego kręgu ludzi zwolnionych w wymogu odbycia aplikacji notarialnej na wszystkich + wyrzucenie wymogu studiów prawniczych to jest jednak tragedia.
Zaostrzenie "dyscypliny" w więzieniach, kary cielesne i kara śmierci to klasyczny populizm penalny, który ma tylko zdobyć Krulowi głosy krzykaczy nieobeznanych z tematem - to jest chyba z Korwinem od zawsze.
Skąd ten rasizm?


@Volki: Z twojej wypowiedzi :(

Odniosłem się do twojej głupoty. Jeśli krytykujesz resztę, a z drugiej strony nie znasz reszty, to jest hipokryzja jak bicie matki przez Biedronia


Moja teza: prawodawstwo uznające prawo do bicia dzieci przez rodziców jest głupie i warte publicznego wyśmiania. Twoja odpowiedź: a Biedroń bił swoją starą, więc w czym problem? Przecież nikt normalny nie zacząłby polemizować z takim stanowiskiem, ja również nie miałem
@shadowboxer

Przecież nikt normalny nie zacząłby polemizować z takim stanowiskiem, ja również nie miałem i nie mam ochoty. Reszta wypowiedzi jest tylko parodią twojego rozumowania.

Zacytuję siebie: To, że ty sobie coś ubzdurasz, to nie znaczy, że to fakt. Odniosłem się do twojej głupoty.

Naprawdę nie rozumiesz, że bicie matki nie dotyczyło projektu ustawy? Aż taki ciemny jesteś? xD Przecież to ty sobie ubzdurałeś xD
@shadowboxer: no jest to jednak specyficzny zawód i wielu przyszłych prawników nawet go nie bierze przez to uwagę. Ilu ludzi przecież idzie na studia bo marzy się rola dynamicznego obrońcy albo prokuratora. Sam rozmiar materii którą się zajmuje jest też dla wielu nie do przeskoczenia - w tamtym roku egzamin zdało 33,6% ludzi.