Wpis z mikrobloga

@Bleck: rozbawiłeś mnie xd Czy Ty myślisz, że januszek zatrudnia kogoś na uop ? xD

chyba jedynie swoją córkę jak wpadnie z mokebe aby ciągnąć świadczenia

@MrStealYourGirl: własnie dobry prawnik to podstawa funkcjonowania januszexu
Więc według ciebie prawnik nie powinien ostrzec pracodawcy przed rozpoczęciem sprawy, której nie da się wygrać, o skrajnie negatywnym wydźwięku społecznym? Czy podobnie powinno to działać u mechanika samochodowego, tylko wykonywanie rozkazów?


@NoMercyIncluded: Przecież to jest typowe podejście w Polsce. Zlecasz komuś X i nawet jak w czasie wykonywania X zobaczy, że z Y jest coś nie tak, to nie zgłosi bo mu za to nie płacą. Mnie zawsze takie podejście
To mi przypomniało o tzw. bus factor. Określa ile osób biorących udział w projekcie musi umrzeć, żeby projekt upadł że względu na brak kompetentnych osób.
@kinlej: w pierwszej chwili pomyślałem że to absurdalne, ale po głębszym zastanowieniu ma to jakiś sens. Jeśli biorę kredyt od banku, to zobwiązuje sie że go spłace, nie wiem jak wyglądała umowa tamtego kolesia, ale możliwe że nie wywiązując się do końca ze swojego zobowiązania naraża firme na duże straty.
@Giacomina: prawnik-#!$%@? w subtelny sposób próbuje wybić klientowi kretyńskie zlecenie. I robi błąd. Powinien mieć podpisaną z takim tęgim-januszo-frajerem dobrą umowę na obsługę prawną/zlecenie obsługi prawnej, przygotować mu opinię prawną po dobrej stawce godzinowej, wyprodukować zylion gówno-wezwań, złożyć w imieniu klienta-buraka wniosek o stwierdzenie spadku po zmarłym pracowniku tylko po to, żeby potem przygotować - na wyraźne żądanie klienta - pozew o zapłatę odszkodowania/ zadośćuczynienia od spadkobierców (z odpowiednio wysokim wps).
@Muireann: poszlas z tym da sadu pracy mam nadzieje? Nie mozna kogos zwolnic z powodu l4

Można. Normalnie po powrocie pracownika z L4, (bo przecież na zwolnieniu nie można) wręcza mu się wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia jako przyczynę podaje częste i dlugotrwałe nieobecności w pracy :)
@In_thrust_we_trust