Wpis z mikrobloga

#samochod #warszawa #kradziezauta #kradziez #honda

Cześć, niespodziewalem się, że i mnie spotka ta przykra chwila. Dzisiaj o 20:47 skradziono mi samochód Honda Civic Type R X gr. Biała. Auto stało przy ulicy Monte Cassino 6 na Woli. Obok przedszkole, z drugiej strony oddział chyba wychowawczy, czy oddział dla gluchoniemych. W każdy razie starałem się stawiać zawsze blisko kamer. Mimo tego i tego, że nie było mnie dwie godziny auto ukradzione i o dość krzykliwym wyglądzie. Mówię, że ukradzione o 20:47 bo wracając widziałem jak auto koło mnie przyjeżdża. Odrazu starałem się zrobić zdjęcie i następnie niezwłocznie telefon pod 112. Prośba o pomoc i wykop to jedyne co jeszcze mogę zrobić :(
  • 89
@LaaN: fajne auto, trzymam kciuki, żeby udało się odzyskać. Swoją drogą jak gadałem w zeszłym roku z policjantem to mówił, że obecnie w statystykach kradzieży królują marki japońskie.
@Giganum: Najwazniejsze, że Ci sie nic nie stalo! Ciesze sie, ze kupilem GAP. Teraz tylko, zeby to nie trwalo wiekami. Dlugo czekales ostatecznie na wyplate kasy?
@LaaN: złamane żebro i trochę zadrapań, trauma niestety została.
Na wypłatę z AC około miesiąc, na GAP kolejny miesiąc ponieważ GAP wypłacą Ci dopiero na podstawie wypłaty z AC. Kompletowanie dokumentów trochę uciążliwe ale wszytsko do ogarnięcia ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@LaaN: Wypłata z AC nie może być wyższa niż kwota na polisie. Jeżeli coś montujesz w aucie co zwiększa jego wartość powinieneś zgłosić to do TU. Nie każdy to respektuje z wiadomych względów. Nie wiem jak w przypadku GAPa ale przy aucie za gotówkę to nawet jak masz na polisie 100 000 pln bo na tyle wyliczono wartość auta podczas zakupu polisy, to wartość jest liczona na dzien szkody z innego
@LaaN ale qrna lipa ( ͡° ʖ̯ ͡°) współczuję. Kradzieży auta jeszcze nie doświadczyłem , ale miałem urwaną gwiazdę emblemat od merola i oponę przebitą nożem, wszystko na parkingu przy prokuraturze ¯_(ツ)_/¯ wiadomo, sprawców brak, sprawa umorzona.

Trzymam kciuki żeby wypłacili jak najwięcej i odkup taki sam jeśli dobrze służył.
Zostaje Ci najem garażu lub parking strzeżony nawet jeśli jest dalej - szkoda przerabiać znowu takie stresy. Bo
@LaaN Mirku pojezdzilem po całej najbliższej okolicy + koło, ta Wola w okolicach Płockiej, Odolany, Jelonki. Niestety nic :( na Odolanach w jednej uliczce, która wyglądala na stworzona do przechowywania keadzionych aut stał nowy biały Civic i serce mi mocniej zabiło, ale nie Type-r :c
Powodzenia, oby się znalazł
@ArekJ: dziękuję Areczku. Auto założę się że gdzieś zostało zapakowane blisko. Nie chcę mi się wierzyć że gość się wozil po całym mieście.
@LaaN: w prostokącie Olbrachta-Elekcyjna-Człuchowska-Powstańców raczej go nie ma, bo tam przejechałem chyba każdą możliwą uliczkę :D W pozostałych rejonach, które wymieniłem też starałem się wszędzie wjechać, no ale różnie to mogło wyjść.

Pytanie czy stoi i czeka na zewnątrz, w jakimś garażu czy wjechało na lawetę i tyle go widzieli.
@LaaN: ja wziąłem ponownie A5, w piątek zrobiłem zamówienie. Co do czasu - policja ma dwa miesiące na zamknięcie śledztwa, potem musi przesłać umorzenie do klepnięcia przez prokuraturę i dopiero potem przesyłają do Ciebie, te czynności zajęły 3 miesiące w sumie. Potem wypłata z AC, później gap (to akurat dosłownie kilka dni po przesłaniu dokumentów było rozliczone i miałem przelew na koncie), dostałem jeszcze zwrot nadpłaconej kwoty ubezpieczenia AC. Finalnie nic
@debenek: A jak z kosztami OC/AC te sie placi z gory za rok. Jest potem kalkulacja i ewentualny zwrot kosztow w zaleznosci, ile jeszcze jest okresu do konca?