Wpis z mikrobloga

Miałem bardzo nieprzyjemna sytuację w czasie jazdy rowerem. Poruszyłem się po szlaku pieszo-rowerowym (znaki c13 i c16 przedzielone poziomo). Prawą stroną chodnika szła matka z dzieckiem i za nią szło jej drugie dziecko. Zacząłem wyprzedzać je z lewej strony i wtedy dziewczynka którą szła za matką nagle wybiegła mi pod koła. Całe szczęście udało mi się jeszcze trochę wykręcić i dostała tylko z klamki u rękę. Kto był by winny w momencie gdyby nie udalo mi sie zareagować i skonczyło by się to znacznie gorzej?

#rower #szosa #przepisy #prawo #wypadek
  • 23
  • Odpowiedz
@Flooras: Tak jak mówi @sosna119 jak widzisz małe dzieci to zwalniasz. Ja zazwyczaj zjeżdżam do któregoś krawężnika i rozglądam się czy da się uciec na pas zieleni/trawnik w razie "w". Z dwa tygodnie temu miałem sytuację, gdzie zjeżdżałem z górki pasem pieszo-romerowym. Spokojnie da się tam zrobić 40kmh lub więcej. Dwa brzdące i matula, jeden na rowerku, drugi na nogach. Braciszkowie rozbiegli się na dwie różne strony i zwolniłem
  • Odpowiedz
Gdy pieszy wbiegnie w bok samochodu na przejściu dla pieszych to też będzie takie oczywiste że kierowca mógł myśleć że tak zrobi?


@Flooras: Pasy to zły przykład, ścieżka rowerowa z takim znakiem to bardziej jak strefa zamieszkania czyli taki chodnik dla pieszych z dozwolonym ruchem samochodowym.
  • Odpowiedz