Wpis z mikrobloga

Mi9t czy Mi9t Pro? ( ͡º ͜ʖ͡º) Snap 730 czy jednak 855?
265.99$ czy 345.99$ ( ͡º ͜ʖ͡º)

Sam mam od około 2 miesięcy Xiaomi Mi9t (nie PRO) 6/128GB i jestem bardzo zadowolony.

W wersji PRO mamy przede wszystkim dużo szybszego Snapa 855 (w wersji standardowej Snap730, wydajność na poziomie ok 60% flagowego). Mi9t Pro obsługuje szybsze ładowanie (27W vs 18W, choć w zestawie w obu wersjach jest ładowarka 18W, tą szybszą ładowarkę trzeba dokupić samemu). W mocniejszej wersji jest te troszkę lepszy aparat (aparaty są jednak prawie takie same, a różnica polega na tym, że sensor IMX586 z Mi9t Pro nagra 4K w 60klatkach na sekundę, a IMX582 z Mi9t w 30 klatkach).
No i różnią się ceną ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja nie gram w gry i uznałem, że wystarczy mi słabsza wersja. I tak jest. Jestem bardzo zadowolony, telefon jest wystarczająco szybki. Bardzo ładny. Świetny ekran, czysty, bez żadnego wcięcia. Robi na prawde dobre fotki. A wysuwana kamera robi na wszysykich wrażenie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dla niektórych jednak flagowy Snap 855 będzie lepszym wyborem. Bez względu co wybierzecie warto rozważyć wersję 128GB, bo w tym telefonie nie można rozszerzyć pamięci kartą microSD. Ja po niecałych 2miesiącach mam 84GB ze 128GB.

Generalnie bardzo udany model Xiaomi ( ͡º ͜ʖ͡º)

Xiaomi Mi9t 6/128GB z GearBest

295.99$ (1163zł) czarny
▶️kod: MI9T128BLACK
Dostawa Priority Line bez ryzyka VAT

Xiaomi Mi9t Pro 6/128GB z Banggood

399.99$ (1571zł) wszystkie kolory
▶️Kod: BG9TPRO
Dostawa Priority Line lub Priority Direct Mail bez ryzyka VAT

Xiaomi Mi9t 6/64GB z Banggood

265,99$ (1046zł) czarny
▶️Kod BGPUREMI9T64G
Dostawa Priority Line lub Priority Direct Mail bez ryzyka VAT

Xiaomi Mi9t Pro 6/64GB z GearBest

345.99$ (1359zł) wszystkie kolory
▶️Kod czarny: GBM9TPRO3
▶️Kod niebieski: GBM9TPRO1
▶️Kod czerwony: GBM9TPRO2
Dostawa Priority Line bez ryzyka VAT

#gearbest #banggood #sebeksspoleca #mi9t #mi9tpro #xiaomi #chinskiecuda




sebekss - Mi9t czy Mi9t Pro? ( ͡º ͜ʖ͡º) Snap 730 czy jednak 855?
265.99$ czy 345.99$...

źródło: comment_a9svBKjDxteEl0EK4kqspQTefAkRrSz6.jpg

Pobierz
  • 26
@HenryMorgan: czyli mniejszy ekran? Ja przesiadłem się z Axona 7,. który ma 5.5 cała ( ten ma 6.4 cała) i Mi9t dzięki malutkim ramkom jest tylko troszkę większy. Dla mnie rozmiar jest ok. Choć taki Mi9 SE ma poniżej 6cali i jest jednak zauważalnie mniejszy.
@sebekss: Szybkie ładowanie strasznie niszczy baterię. Mój Xiaomi MI5 był ładowany tylko w trybie QC. W rezultacie nie ma jeszcze 3 lat (listopad 2016), a ledwo trzymał 1-1,5 dnia przy średnio intensywnym używaniu. 5 dni temu wymieniłem baterię na nową i teraz sam jestem w szoku, bowiem telefon trzyma ponad 2 dni, a różnica w długości pracy baterii jest znacząca.
Jak komuś zależy na dłuższej żywotności baterii to polecam kupić zwykły,
@Hatam: zgadza się.
A jak już jesteśmy przy baterii, to Snap730 z wersji standardowej jest też bardziej energooszczędny od Snapa 855 z Pro i praca na baterii (ta sama bateria 4000mAh) w wersji Pro jest przez to o ok. 1h krótsza (SoT 6-7h w Mi9t i 5-6h w Mi9t Pro)
Ja nie gram w gry i uznałem, że wystarczy mi słabsza wersja.


@sebekss: Tyle, że nawet do gier 730 jest wystarczający... Dla kogoś kto zmienia telefon raz do roku to radziłbym wersję zwykłą, ale dla kogoś kto zmienia telefon co 3-4 lata to brałbym z 855, bo wydajnościowo spokojnie te parę lat nie będzie odstawał od innych telefonów.
@sebekss: Jak sam Amazon miał na stanie, to cena skakała 305-315. Miałem brać, ale akurat byłem na wakacjach. Drożeć raczej nie będzie, więc jak już przyjdzie dostawa (podobno 3 października), to mam nadzieję, że wróci stara cena.
W rezultacie nie ma jeszcze 3 lat (listopad 2016), a ledwo trzymał 1-1,5 dnia przy średnio intensywnym używaniu.


@Hatam: moj stary redmi 4 pro nigdy nie ladowany na fast charge (zreszta jedyny fast charge jaki on mial to bylo 5V2A) tak czy siak po dwoch latach juz trzymal moze 60% tego co nowka sztuka, baterie sie degraduja z czasem i ja chyba wole przez dwa lata walic QC i sie nie
@coo84: Mam tak samo, dlatego zmieniłem baterię. Wyrwałem ją za 32zł, więc nie ma tragedii. CO do ładowania to QC3 daje 2,4-2,6A przy 5V, więc w porównaniu z twoimi 2A, różnica wcale nie jest taka duża. U mnie różnica między QC3, a zwykłym ładowaniem około 1,4A wynosiła jakieś 40min. Warto zaznaczyć, że QC działa do 90%, powyżej tej wartości prąd ładowania spada do 0,5A
@Hatam: dziwne. Chyba, że to ich polityka, żeby bateria szybciej padła. Miałem wcześniej S7 Edge - była opcja włączenia i wyłączenia szybkiego ładowania bezprzewodowego i przewodowego. Aktualnie S10+ i ta sama opcja dostępna. Ja osobiście telefon ładuję głównie w nocy na ładowarce bezprzewodowej (została z S7) tak więc ustawione mam szybkie ładowanie po kablu i bez szybkiego bezprzewodowego (tel potrzebuje wtedy jakieś 4-5h do pełna, z włączonym jakieś 2h). A szybkie