Wpis z mikrobloga

Witam.
Jestem w takim momencie swojego życia że najwyższy czas wziąć sprawy w swoje ręce i pomyśleć o planie na siebie.
I w związku z tym zacząłem myśleć o pracy "na tirach"
Czy łatwo jest wejść w zawód osobie, która dopiero co ukończyła wszystkie niezbędne kursy. Dodatkowo dodam że mieszkam w Niemczech, ale obecna praca mnie nie satysfakcjonuje więc będę szukał czegoś nowego za rok ;)
Z góry dziękuję za każdą pomoc.
#tir #bekaztransa #transport #prawojazdy #rozwojosobisty #emigracja
  • 15
@grooocik: Jak mieszkasz w niemczech i szprechasz to bez problemu znajdzie robotę od poniedziałku do piątku na w miarę dobrych warunkach. Ewentualnie system 2/1, na 3/1 to w większości jeżdżą już polacy, ukraińcy i inne nacje i raczej nie ma szacunku do pracownika.
@grooocik: nie polecam, nie idź w tym kierunku. Oprócz pieniędzy nic ta praca nie daje. Brak perspektyw na rozwijanie się, ciągle w trasie, cały czas stres gdzieś tam z tyłu głowy.
Jeździłem i nigdy więcej.
@dziadeq: spedycja goni, a to Ty placisz za przekroczenie predkosci. Sluzby czaja sie wszedzie na Twoja pomylke, a mandaty za tacho mega wysokie, ktore placisz Ty i firma takze. Parkingow malo, wiec o przekroczenie czasu pracy/jazdy bardzo latwo. #!$%@? ciezarowka bardzo latwo i mozesz tego naweet nie poczuc i dostaniesz potem wezwanie z innego kraju, ze doprowadziles do kolizji i odjechales. Większosc firm to dziadtransy z flota pojazdow o watpliwym stanie